Univerzální prostředek okamžitě odstraní odpudivou vůni z pračky — a zabrání opětovnému vzniku

Buben pračky

Postupem času může pračka začít vydávat zatuchlou a mimořádně nepříjemnou vůni. Lze se jí zbavit pomocí domácích přípravků.

V případě, že vás navíc trápí nepříjemný zápach z pračky, pomůže vám tento problém vyřešit známé lékárenské antiseptikum. Tento dezinfekční prostředek se zpravidla používá k ošetření ran, ale navíc si dokáže dobře poradit se zápachem v pračce. Ať tak či onak, vše musíte používat s mírou, jinak pračku nechtěně poškodíte.

Jak se zbavit zápachu z pračky

Není to nic jiného než peroxid vodíku, který lze koupit v lékárně. A jak ho využít k vyhnání zápachu z pračky? Pravidelně ošetřujte buben a gumová těsnění kolem okraje pračky. Peroxid budete moci na tato místa nastříkat nebo jej nanést malým kartáčkem. V případě, že tak budete činit alespoň jednou týdně, nebude vás nepříjemná vůně obtěžovat nadlouho.

Je možné peroxid nalít do rozprašovače a mít ho po ruce k ošetření pračky. V případě, že čas od času spustíte samočisticí program nebo pračku zapnete na nejdelší možný program při nejvyšší možné teplotě (nebo přidáte sklenici octa), odpudivý zápach pračky vás už nikdy nebude obtěžovat.

Vodní kámen v pračce
Foto: Pixabay

Prevence zápachu v pračce

Pokud chcete, aby se tento problém nikdy nevyskytl, mějte na paměti několik preventivních kroků. Po každém praní vytřete vnitřek pračky do sucha. Jednou za měsíc dobře umyjte všechny otevřené části otvoru, do kterého je zasazen prášek. Zvláštní pozornost věnujte těsnění kolem okraje vstupního otvoru. Filtr vypouštěcí hadice čas od času vyčistěte a umyjte. Velmi často právě odtud pochází nepříjemný zápach. Jeho zdrojem je plíseň, která se díky vlhkosti vytváří na organických zbytcích.

Nepřehlížejte vodní kámen

I vodní kámen může být zdrojem zápachu, proto jednou za 1 až 2 měsíce vyčistěte pračku od vodního kamene. Pro práci využijete sklenici octa nebo 100 g kyseliny citronové. Vhoďte kyselinu do bubnu a poté spusťte nejdelší možný prací cyklus při nejvyšší možné teplotě.

A pokud je to možné, nikdy nepoužívejte při mytí příliš mnoho aviváže. Obvykle se usazuje na stěnách bubnu a stává se skvělou živnou půdou pro vznik plísní. A udržujte si odstup od používání levných, nekvalitních čisticích prostředků, které navíc mohou problém se zápachy ještě zhoršit.

Zdroje info: chalupari-zahradkari.cz, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay