Položíte to na zem a mravenci jsou pryč: Domácí trik na jejich vypuzení

Mravenec

Procházíte se doma a najednou ucítíte šimrání na noze? Pokud ano, pak se rychle otočíte a zjistíte, že máte na noze mravence. Nic moc příjemného. Mravenci jsou ale většinou nedílnou součástí zahrady a často také interiéru. Zbavit se jich nemusí být nijak extrémně náročné a ne vždy musíte nezbytně potřebovat nějaký speciální přípravek plný chemie. Ideální je vyzkoušet použití banánové slupky a kyseliny borité. My se na tento domácí trik podíváme mnohem podrobněji. 

Úplně jednoduchý nápad

Vždyť nepotřebujete skoro žádné ingredience. Konkrétně vám bude stačit pouze následující:

  • 500 ml vody,
  • 5 g kyseliny borité,
  • 2 banánové slupky.

Rychlý postup

V první řadě byste si měli přichystat dvě slupky od banánů. Optimálně takové, které budou pocházet ze zralých plodů. Sem tam nějaký ten černý šrám nebude na škodu. Do sklenice se nalije 500 ml horké vody a přidá 5 g kyseliny borité. Vše je zapotřebí velmi důkladně promíchat. Kyselina se zkrátka musí ve vodě dokonale rozpustit. Směs se nalije na banánové slupky. Luhovat by se měla nechat po dobu 2 hodin. 

Banánová slupka

Banánová slupka: Foto Pixabay

Nastražte past

Slupky si pokrájíte na menší kousky a dáte přímo na místa, kam mravenci míří nejčastěji. Počítat můžete s tím, že si mravenci naberou kousky dobroty s sebou a zanesou je i do mraveniště. Jen je zapotřebí dát pozor, aby se s kousky banánů nesetkali také vaši domácí mazlíčci.

Zdroj info: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/domaci-trik-proti-mravcom/

Mravenec: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.