Přírodní repelenty pro domácí mazlíčky

pes

Otravný hmyz dokáže potrápit nejen vás, ale i vaše domácí mazlíčky. Pozor na ně dejte především během letního období, ale štípance od blech či klíšťat jsou pro vaše psy nepříjemné kdykoliv. Často totiž končí ustavičným drbáním a podrážděnou či zarudlou kůží. Chraňte proto svoje mazlíčky včas, nejlépe pak s domácími přípravky. Není totiž ihned nutné kupovat vašim mazlíčkům celou řadu drahých kosmetických přípravků.

Z čeho vyrábět domácí repelenty?

Dobře zabírají esenciální oleje s vůní levandule, citronely, eukalyptu, nebo tymiánu. Do rozprašovače samozřejmě nezapomeňte přidat vodu. Vyhněte se ale při aplikaci vždy psímu obličeji. Psi mají nejcitlivější čenich, proto jim v těchto místech žádný repelent neaplikujte.

Na blechy a klíšťata nejlépe zabírá ocet a voda. Do lahvičky s 250 ml, proto nalijte vodu a k ní přidejte jednu čajovou lžičku octa. Postřik opět neaplikujte do citlivých míst, kterým se zkrátka vyhněte.

Dokonce i silný čaj může mazlíčky ochránit před klíšťaty a blechy. Čaj nalijte do rozprašovače a postupujte stejně jako u předchozích psů. Repelent pak můžete vyrobit třeba i z obyčejných citrusů.

Přírodní přípravky nezajistí toleranci

Pokud se rozhodnete připravit si svůj vlastní repelent, neváhejte ho zprvu vyzkoušet na malém místě psí pokožky. I pes může mít na některé přípravky alergickou reakci. Vždy je pak dobré se poradit s veterinářem, který vaše psa dobře zná.

Je také důležité mít na paměti, že ani sebelepší přípravek nebude fungovat stoprocentně a psa je nutné po procházce prohlédnout. Pokud klíště najdete, je samozřejmě nutné jej ihned vyjmout a místo dezinfikovat.

Zdroje informací: https://prima-receptar.cz/jak-ochranit-psy-pred-blechami-a-klistaty-prirodni-tipy-a-rady/

https://www.ocasci.cz/blog/domaci-repelent-proti-klistatum-pro-psy-a-kocky-jak-jej-vyrobit.php

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.