Poškrábaná pánvička není na odpis. Na rychlou renovaci poslouží obyčejná sůl

pánvičky

Pokud patříte mezi ty, kteří mají ve své kuchyňské sbírce alespoň jednu poškrábanou pánvičku, kterou se vám však nechce vyhodit, tak poradíme, jak ji renovovat. Rozhodně se s ní nemusíte rozloučit.

Máte oblíbenou pánvičku, která je bohužel poškrábaná, ale nechcete se s ní rozloučit? Používáte staré pánvičky už dlouho a máte pocit, že s každým smažením se snižuje jejich efekt, těsto se víc lepí? Stačí jednoduchá oprava.

Rychlá renovace pomocí soli

Na rychlou renovaci litinové pánvičky si vystačíte s obyčejnou kuchyňskou solí. Nejdříve pánev umyjte měkkou houbičkou a pořádně vysušte. Poté suchou pánvičku posypte tenkou vrstvou kuchyňské soli a opečte ji na mírném ohni. Jakmile sůl zhnědne, bude vypadat jako třtinový cukr, tak ji vysypte a dno pánve utřete papírovou utěrkou. Tento způsob trvá pár minut a skýtá okamžitý výsledek. A co více? Tuto starou a osvědčenou techniku můžete použít i na staré hrnce.

Prevence aneb vyvarování se škrábanců

I když tímto způsobem se dá pánev obnovit, tak samozřejmě nejlepší je prevence neboli zabránění vzniku škrábanců. Proto byste neměli používat na míchání kovové příbory, ale raději vařečky a nádobí v podobě různých špachtlí ze dřeva nebo silikonu.

pánev

Foto: Pixabay

Tip pro zachování nepřilnavosti pánve

Další trik spočívá v zachování nepřilnavosti pánve. Pokud se vám lepí těsto na pánev, tak využijte tento jednoduchý trik pro uchování nepřilnavého povrchu. Stačí pánvičku pořádně omýt, otřít do sucha a vnitřek i boky přetřít kuchyňskou papírovou utěrkou namočenou v oleji. Poté pánev zahřejte na plamenu po dobu 3 až 5 minut. Tento proces dokáže obnovit nepřilnavý povrch a zajistí, že při smažení i vaření jídlo bude opět snadno sklouzávat z pánve bez jakéhokoli problému.

Zdroj: dobrenoviny.sk, primainspirace.cz

Náhledové foto: Pixabay