Pořádek v šatníku: Využijte vychytávky, sezónní oblečení vyndejte a zkuste změnit uspořádání

skříň

Kdo by to neznal? Otevřete skříň a nemůžete ihned najít vhodné oblečení. Zdá se vám ve skříni málo místa, mnoho věcí a nic pořádného na sebe? Změňte to. Udělejte ze svého chaotického šatníku přehledné místo. Jak na to?

Základem je generální úklid

Pokud ve vaší skříni aktuálně vládne spíše chaos, jistá neuspořádanost, máte tam všechno oblečení, tak začněte tím, že vše vyndáte ven. Týká se všeho, co máte ve skříni, tj. oblečení, bot, doplňků apod. Skříň důkladně vyluxujte a vytřete vlhkým hadříkem. Nechte vnitřek pořádně uschnout.

Protřídění veškerého oblečení

Oblečení je třeba protřídit. Sezónní dejte do pytlů. Jakmile nastane vhodný čas, tak oblečení jednoduše mezi sebou jen přehodíte. Získáte takto kromě úhledného uspořádání věcí v šatníku i velmi dobrý přehled o tom, co ve skříni máte, co nosíte a co jste si na sebe po celou sezonu neoblékli.

Nepotřebné věci, oblečení, které nenosíte z jakéhokoli důvody, dejte na charitu, věnujte těm, kteří ho upotřebí a budou za něj vděční. Uděláte si tak pořádek nejen ve skříni, ale zároveň učiníte i něco pro dobrou věc. Oblečení uspořádejte ve skříni podle toho, jak často ho nosíte.

šatník

Foto: Pixabay

Využijte praktické vychytávky

Boxy, koše, krabice patří mezi osvědčené pomocníky. Moderní vychytávky, které ocení každý. Slouží pro skladování nejen oblečení, ale také doplňků a obuvi. Perfektní jsou zejména na uložení ponožek, spodního prádla, obuvi a doplňků. Díky boxům využijete efektivně i těžko dostupné police a místa ve skříni. Zároveň i díky tomu po dané věci sáhnete mnohem snadněji. Věci vám nikde nezapadnou, nezatoulají se, ale budou pěkně na svém místě a ve stavu, v jakém jste je do boxu, koše či krabice vložili.

Zkuste oblečení rovněž pověsit

Věci zavěšené na šatní tyči budete mít přehledně na očích. Oblečení nebude ani zmačkané. Ideální pro košile, halenky, ale také pro kousky z lehkého a klouzavého materiálu, jako je například satén. Věci ze saténu se špatně ukládají do polic.

Zdroj: homebydleni.cz, prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay