Jaká psí plemena chovají lidé u nás nejčastěji?

kolie

Psí plemeno značky ideál neexistuje, na výběr jich je ale celá řada. Při výběru psího plemene myslete vždy i na rozměry vašeho interiéru. Stejně tak platí, že každý pes má jiné potřeby i jinou povahu. Jaká jsou ale nejčastěji u nás chovaná plemena?

Výběr psa

Psích plemen je na trhu nepřeberné množství. Inzeráty se linou často ze všech stran, jen aby mohli majitelé svého psa dobře prodat. Je jen na vás, kterého psa si sami vyberete. Výběr vždy ale dobře promyslete.

Border kolie

Border kolie je pes, který se hodí nejvíce do rodin s dětmi. Je velice hravý a ocení i častý výběh na cvičiště. Kdo má rád aktivní život a výletů se psy se nebojí, je tato rasa pro něj vhodná.

Čivava

Zde nebude fyzická aktivita až tak důležitá jako je to například u velkých psů. Pokud bydlíte v menším bytě, a navíc ve městě, kde je příležitost pro procházky omezená, je pes tohoto typu pro vás zcela vhodný.

Pudl

Tento hravý a roztomilý pes je vhodný zejména pro alergiky. Vejde se do malých i velkých bytů. Vybrat si pak můžete ze čtyř možných proporčních variant. Největší pudl je pudl královský.

pudl

Foto: Pixabay

Francouzský buldoček

Skvěle se hodí do malého bytu. Jedná se o plemeno s velkou osobností a pes, který si rád hraje. Nevyžaduje příliš mnoho pohybu. Díky krátkému nosu jsou tyto psi náchylní více na respirační nemoci. Je třeba psa nevystavovat prudkým teplotním změnám.

Zlatý retrívr

Tyto psi nemilují jen běžní majitelé, ale i ti, kdo potřebují se psem spolupracovat při záchranářských akcích apod. Jsou velice chytří a často se uplatní na ulici, kde vodí nevidomé lidi. Patří proto mezi velmi oblíbené a přátelské tvory. Vhodný je pro rodiny s dětmi, ovšem vyžaduje větší pohyb i větší prostor.

Oblíbených ras psů je celá řada a tohle byli prozatím ty, kteří patří mezi ty nejvíce oblíbené. Výběr psa je potřeba vždy dobře zvážit, není to otázka zlomku vteřin, kdy se rozhodnete pořídit si psa do bytu. Je zapotřebí vytvořit mu láskyplný domov i místo, kde bude spolu s vámi sdílet stejný prostor. Pomýšlejte na velikost psa vždy dopředu a nenechte si v hlavě převládnout unáhlené myšlenky.

Zdroje informací: https://www.hlidacky.cz/inspirace/nejoblibenejsi-psi-plemena

https://www.ireceptar.cz/zvirata/nejrozsirenejsi-psi-plemena-v-ceske-republice-20201124.html

Náhledové foto: Pixabay 

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.