Jak uvařit rýži, aby nebyla plná jedu

Rýže

Rýži je třeba po uvaření omýt pod studenou vodou, ale mnoho lidí to nedělá. To je často velmi důležité, protože díky tomu má rýže takovou chuť, jakou by měla mít. Obvykle proto, že obsahuje anorganický arsen, který je pro lidi nebezpečný a může způsobit problémy s blahobytem. Proč je tedy nezbytné rýži omývat?

Arzen škodí dětem i dospělým

Rýže, ale nejen ona samotná, i další předměty z ní vyrobené obsahují nebezpečnou chemickou složku arzen. Rýže ho zpravidla obsahuje velké množství, které skutečně není povoleno. Anorganický arsen je skutečně nebezpečnější a obvykle je to to, co si do těla vpravíme v případě, že rýži řádně nesplachujeme.

Ukládá se v lidském těle a může způsobit například vysoký krevní tlak. V případě dětí je nezbytně nutné mít na paměti, že také ovlivňuje soustředění nebo paměť, takže děti zjistí, že je těžší si zapamatovat určité věci. Obvykle je důvodem, proč byste měli nejen přemýšlet o oplachování rýže. Rýži byste měli omýt ještě den předtím, než ji opravdu začnete vařit. Jde sice o dlouhou přípravu, kterou byste však prostě neměli zkracovat, protože je důležitá.

Rýži je třeba připravit k vaření

Rýži je třeba vyjmout z pytlíku a dobře ji propláchnout ve vodě. Neměli byste ji vařit, dokud není voda čistá. Také ji zalijeme studenou vodou a necháte ji ve vodě, dokud nebudete mít pocit, že budete moci rýži uvařit. Krátké ponoření střídáte dlouhým, které bude logicky trvat o něco déle.

Sypaná rýže
Zdroj: Pixabay

Kromě toho existuje i smíšená metoda, která kombinuje předchozí. Krátké koupání vystřídá propláchnutí rýže, po kterém následuje dlouhé koupání. Tato strategie bude méně účinná, ale nebude trvat tak dlouho jako dlouhé máchání. Zvolte si strategii, která vám bude nejlépe vyhovovat, ale rozhodující bude rýži skutečně namáčet a proplachovat, dokud voda nebude čistá. Obvykle je to způsob, jak si od těla udržet toxický arsen a zůstat zdraví. Nepodceňujte přípravu rýže, už nikdy!

Zdroje info: ireceptar.cz, idnes.cz

Náhledové foto:  Pixabay