Proč lidé kupují alobal a k čemu ho používají?

Alobal má v domácnostech opravdu velkou řadu využití. Přestože jej nejčastěji využíváme ve spojení s výživou, existuje mnoho dalších možných výhod a využití. Může nám skutečně nabídnout pomoc při zajištění několika potravin před moly!

Hliníkový štít vás ubrání před moly

Existuje trik, jak zabránit molům, aby se dostali do vašich potravin. Přiložte do balíčku několik kuliček alobalu zabalených v sáčku, které hmyz odradí. Buďte však opatrní při následné manipulaci s potravou, aby se vám nedostali zbytky alobalu do jídla.

Hmyz prostě alobal nesnese

Chcete zabezpečit své rostliny? I zde vám může pomoci alobal. Položte proužky nastříhaných fólií na rostliny a smíchejte je s půdou. Hmyz se nebude chtít k rostlině vůbec přiblížit. Stejným způsobem lze použít i proužky alobalu na větvích stromů. Odměnou je, že rostliny budou mít k dispozici více světla.

Vydrhněte připáleniny

V kuchyni je alobal velmi cenný hned několika způsoby. Kromě toho, že udržuje jídlo v teple, může bez námahy nahradit drátěný stojan a využijete ji k odstranění části připálených nánosů jídla z připravovaného pokrmu nebo hrnce. I tak stále platí, že mnohem lepší je používat přípravky na připálení, při použití alobalu mnohdy dochází k poškrábání povrchů.

Krizový trychtýř

Pomocí několika vrstev zmačkaného materiálu lze rychle a efektivně vytvarovat krizovou trubku, kterou budete moci v daném okamžiku použít k nalévání jakékoli kapaliny. Také jej lze využít k pečení. V případě, že se vám rohy koláčů připalují, zakryjte je kousky alobalu. Nebo se naučte recepty s grilovačkou, kde se alobal opravdu hodně uplatní!

jídlo v alobalu
Foto: Pixabay

A nakonec – čištění šperků

Kousek fólie vložte do mísy a zalijte vodou, přisypejte jedlou sodu. Následně vložte stříbrné klenoty, které chcete vyčistit, do misky a nechejte je tam na pár hodin. Budou úplně jako nové!

Alobal může být dobrým pomocníkem, nicméně jeho využití v souvislosti s potravinami je velmi diskutabilní. Studie poukazují na jeho škodlivost.   

Zdroje info: pestujme.cz, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay