Jak si správně vyčistit brýle

Brýle

Pro každého, kdo potřebuje ke svému každodennímu životu brýle, je jejich čistota věcí prvořadé důležitosti. Přes špinavé brýle toho totiž zkrátka moc vidět není. Mnohdy se ale stává, že lidé volí k čištění špatnou metodu, která buď nevede k dobrému výsledku anebo při ní dojde dokonce k poškození brýlí. Jak tedy čistit brýle správně?

Jak brýle nečistit

Brýle bychom neměli nikdy čistit s pomocí jakýchkoliv agresivních prostředků určených pro další úklid domácnosti. Zcela nevhodné jsou též vlhčené ubrousky. Zapomenout je třeba také na klasické dýchnutí na skla brýlí a následné čištění svetrem či tričkem. V tomto případě může totiž snadno dojít k poškrábání skel a tím ke znehodnocení celých brýlí.

Brýle

Foto: Pixabay

Jak brýle čistit?

Nejlepším způsobem čištění brýlí je ten, který nabízí každá dobrá optika: čištění ultrazvukem. Není ale samozřejmě možné navštěvovat optiku pokaždé, když máte špinavé brýle. Doma vyčistíte své brýle nejlépe za použití vlažné mýdlové vody, kterou si nanesete na prsty a skla brýlí jemně vyčistíte. Brýle potom omyjte čistou vodou a jemným hadříkem určeným pro čištění brýlí nakonec vyleštěte.

Velkou pozornost věnujte hlavně oblastem kolem polštářku na nos a „nožičkám“ za uši. Tato místa bývají totiž nejvíce zanesená a často v nich přežívají nebezpečné bakterie, které mohou způsobit v oku infekci. Jedná se o další velmi dobrý důvod, proč brýle pečlivě čistit. Prvním důvodem je potom samozřejmě ničím nerušený výhled. Pohled přes špinavé brýle nejen, že je „zamlžený“, ale je také pro oči nezdravý.

Zdroje informací: https://www.jakcistit.cz/jak-vycistit-bryle

https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-vycistit-bryle-30001221.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.