Jak po svátcích naložit se stromečkem v květináči?

stromek

Stále více lidí si pro vánoční svátky vybírá nikoliv řezaný stromeček, ale ten v květináči. Důvodem je většinou snaha o zodpovědnější přístup k životnímu prostředí. Stromeček lze totiž z květináče po svátcích přesadit třeba na zahradu, a umožnit mu tak další život trvající třeba dlouhé roky. Nezbytnou podmínkou ale je, aby lidé provedli toto přesazení správně. V opačném případě totiž může život stromku rychle skončit.

Vhodná přestupní stanice

Péče o stromeček v květináči začíná již ve chvíli, kdy si jej domů přinesete. V průběhu vánočních svátků by měl být stromeček umístěn na světlém místě, ideálně pak co nejdále od topení. Je třeba jej také pravidelně zalévat, alespoň jednou za dva dny. Ve chvíli, kdy přijde konec svátků, se jej rozhodně nepokoušejte okamžitě přesunout ven.

V první řadě jej přesuňte do chladné místnosti, třeba do garáže. I tam jej zalévejte, postačí již ale jen jednou za týden. Na zalévání používejte pouze studenou vodu, abyste stromku „nezamotali hlavu“. Po několika týdnech jej můžete přemístit i s květináčem ven, nejlepší je umístit jej i s květináčem do předem připravené jámy. V tomto stavu nechte stromek do jara.

stromek

Foto: Pixabay

Jarní finále

Než přijde jaro, budete mít dost času na to, abyste stromku vybrali vhodné místo. Vzhledem k tomu, že stromek dále poroste, je třeba, aby měl i v budoucnu dostatek prostoru. Na vybraném místě potom na jaře vykopejte jámu a do ní vložte stromek, který jste před tím opatrně vyjmuli z květináče (pozor hlavně na to, abyste nijak nepoškodili kořeny). Jámu potom zasypejte mírně prohnojenou zeminou, a minimálně po nějaký čas jej zalévejte.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/zahrada/kam-dat-po-vanocich-stromek-30001223.html

https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/nechat-vanocni-stromek-v-kvetinaci-nebo-ho-zasadit

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.