Zapomeňte na čističky vzduchu, dejte přednost přírodě

Kapradiny

Dýchatelný a čistý vzduch v domácnosti je něco, na co běžně nemyslíte, přestože byste měli. V případě, že chcete čistší vzduch, budete si samozřejmě moci koupit drahou čističku vzduchu, která vašemu interiéru na vzhledu nepomůže. V opačném případě se můžete spolehnout na nádhernou sílu přírody, která odvede stejnou práci, není tak nákladná, a přesto vylepší váš domov.

Lopatkovec – keříčky známé i jako Toulcovka

Anthurium neboli toulcovka se nesnáší s vápníkem, proto je rozhodující zalévat ji vlažnou vodou do misky pod květináčem. Po 20 minutách nezapomeňte přebytečnou vodu vylít. Toulcovku mohou ničit chemické látky z čisticích prostředků a umělých tkanin.

Lopatkovci mají rádi stinná místa, vlhké prostředí a vyšší teploty, takže se jim nejlépe daří na toaletě nebo v kuchyni – ale jen v tom případě, že je tam okno. Použitý substrát by měl být stále vlhký a má rád, když se jeho listy pokropí vodou o pokojové teplotě. Tato rostlina má schopnost asimilovat jedy z nábytku a kosmetických přípravků. Jakmile trochu vyroste vypadá mimořádně nádherně a dokáže osvětlit celý pokoj.

Gerbera či kapradina? Obě jsou dokonalým řešením!

Gerbera
Foto: Pixabay

Gerbery jsou nádherné a opravdu hojně rozšířené. Váží si slunce a tepla, takže se jim nejlépe daří na okenních parapetech. Vyžaduje každodenní zalévání a je velmi háklivá na vznik plísní, takže ji musíte zalévat jednou za dva týdny přípravkem proti plísním, například infuzí z kopřivy. Gerbera je oblíbena díky tomu, že asimiluje škodlivé látky, mezi které patří barvy, laky, pasty a čisticí prostředky.

Kapradiny naproti tomu jsou krapet netradiční myšlenkou pro domácí pěstění, ale i ony se mohou takto pěstovat. Také čistí ovzduší od jedů a dělají jej skutečně i vlhčí, což je důležité zejména pro alergiky. Dokonce likvidují škodlivé záření, proto byste je měli umístit do místnosti s televizí nebo počítačem. Zároveň by měly být v blízkosti okna, protože mají rády sluneční svit. Substrát je třeba udržovat stále mírně vlhký a každý druhý den jej kropit vlažnou vodou.

Zdroje info: pestujeme.cz, irecepty.cz

Náhledové foto: Pixabay