spor

Zanesená trouba, gril nebo plynové hořáky? Díky našemu návodu se přes noc vyčistí zcela samy!

Je to tak. Stačí jednoduchý trik a okamžitě se zbavíte úmorného drhnutí připálených nečistot a připečeného tuku. A co víc, nebudete se muset potýkat s žádnými zažloutlými skvrnami ani dalšími nehezkými pozůstatky po přípravě jídla.
Bude vás čekat jen pět minut práce večer a pět minut ráno. A jedna návštěva drogerie…

Amoniak jako cenný spojenec

Potřebovat toho opravdu příliš nebudete. Především se v drogerii poohlédněte po tekutém amoniaku. Přiberte k němu silný igelitový pytlík (může být i sáček na odpadky) a to je vlastně vše. Doma pak naskládejte vše, co potřebujete vyčistit, do pytlíku, přidejte 1-2 lžičky amoniaku (můžete ho dovnitř nalít nebo nanést na opravdu všechny části za pomoci rozprašovače), dobře uzavřete a nechte působit přes noc.

Je dobré vědět, že ať se budete snažit sebevíc, amoniak bude vždy unikat ven a dráždit vaše dýchací cesty. Pytel proto vždy vyneste ven (alespoň na balkon). Následujícího rána amoniak opatrně vylijte (do speciální nádoby, kterou poté odnesete do sběrného dvora) a všechny hořáky či grilovací mřížky opláchněte pod tekoucí vodou. Nechte zaschnout a máte hotovo.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Každodenní čištění se bez amoniaku obejde

Hledáte způsob jak udržet svou kuchyň krásnou i bez tohoto drastického postupu? Pak si do rozprašovače připravte dva díly obyčejného kuchyňského octa a jeden díl vody. Smíchejte, naneste na znečištěná místa (včetně např. vnitřku trouby), nechte pět minut působit, omyjte vlažnou vodou a máte hotovo.

A co s opravdu silně zaneřáděnými hořáky na plynovém sporáku? Stejný díl octa a vody svařte, stáhněte z plamene a hořáky do ještě horké tekutiny naložte. Počkejte 15 minut, vyjměte a nechte vychladnout. I ty největší nečistoty následně povolí pod jemným dotekem houbičky na nádobí nebo pod prostým proudem vody.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *