rod1

Malý dětský pokoj? Vyřešte to stylově!

„Můj pokojíček je opravdu „pidi.“ Pokud vám tato věta zní, jakoby ji právě pronesl váš potomek, bude toto téma ve vaší rodině určitě žhavým tématem. Ne vždy si můžeme vybrat, kde dětský pokoj umístíme, ale i ty nejmenší „krcálky“ lze zařídit přehledně, vkusně a stylově, aniž by se v nich dětí cítily nepříjemně nebo dokonce stísněně. Pomohou vás s tím naše tipy.

Když nemáte místa nazbyt

V bytě s členěním 2+1 se jen stěží najde samostatná místnost pro dětský pokoj. A právě tehdy je třeba celou záležitost pojmout trochu jinak. Hrací koutek pro děti lze situovat kamkoliv, jedinou podmínkou je, aby v něm děti měly co nejvíce prostoru pro nerušený spánek i pro klidné učení a vypracování domácích úkolů. Pokud nemáte jinou možnost, můžete dítěti jeho osobní prostor vytvořit třeba v koutu jídelny, obývacího pokoje nebo ložnice, byť za cenu ztráty soukromí rodičů. Pomoci vám v tom mohou třeba multifunkční dětské postele, které zajistí dostatek místa pro všechny potřebné aktivity.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vyvýšená postel aneb dětský pokoj v kapesním balení

Šikovně navržená dětská vyvýšená postel může dokonce nahradit i kompletně celý pokojíček, i když v trochu menším vydání. Děti tu najdou komfortní místo pro spánek i praktické zásuvky na hračku nebo dostatečně velkou desku pracovního stolu pro školní přípravu i volnočasové tvoření. Chybět jim budou pouze úložné prostory na oblečení, ale to snadno vyřeší přikoupená skříň nebo vyhrazené poličky v šatníku rodičů.

Poschoďová postel s psacím stolem je pro stísněné prostory ideální

Nesnažte si usnadňovat momentální situaci a odsouvat návrh dětského pokoje na neurčito. Až starší syn, odejde na internát, až přehradíte svou velkou jídelnu sádrokartonem … Také se poznáváte? Zapomeňte na zdlouhavé stavební úpravy a vsaďte místo toho na poschoďovou postel s psacím stolem, která dokáže potřebné zázemí pro dětské potřeby zájmy vytvořit hned teď! Nejde jen o obyčejnou postel, ale o malý vlastní svět, oddělený od zbytku bytu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *