krb1

Romantika lihových krbů nebyla nikdy dostupnější

Nejen teplo dělá oheň v interiéru tak lákavým. I charakteristická vůně, tlumený zvuk a teplé měkké světlo vytvářejí v domově nezaměnitelnou atmosféru. A věděli jste, že plamen má i magickou sílu? Oheň totiž sdružuje lidi už od nepaměti. Když se v domě zapálí knot svíčky nebo dřevo v krbu, přitahuje to celou rodinu.

Aniž by si uvědomili proč, všichni členové rodiny se najednou shromáždí u ohně. Důvodem je právě ona magická síla ohně, kterou si v sobě neseme už od dob pravěku. Nejenže dodává našemu domu symboliku, ale může také doplňovat a podporovat topné těleso.

Vývoj krbů

Od dob, kdy lidé začali žít v pod střechou, si s sebou dovnitř přinesli i oheň. Krby se vyvíjely po staletí. Měnila se použitá technologie i design. Jejich výroba byla stále komplikovanější, použité materiály byly luxusnější. Stálo to však za to. Nyní najdeme na trhu krby, které jsou bezpečné, hoří bez kouře a neprodukují škodliviny.

Krby fungují jako topná tělesa, ale stále častěji se stávají i ozdobou interiérů. Najdeme je v kancelářích, restauracích, hotelích, ale i v našich domovech. Můžeme si vybrat z nástěnných, volně stojících nebo vestavěných krbů.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Šetrné krby bez kouře a škodlivin

Lihové krby mají velmi jednoduchou konstrukci, takže není potřeba komín ani jiné stavební úpravy. Na rozdíl od krbů, které pracují na principu spalování dřeva, lihový krb nevypouští žádné nebezpečné výpary při hoření. A nemusíte se bát ani žádných sazí na stěnách či stropech.

Zatímco tradiční krby vyžadují naštípání dřeva a příprava ohně není vždy jednoduchá, u lihových krbů vás tyto nepříjemnosti nečekají. Používání krbu je velmi jednoduché. Vezmete láhev s etanolem, nalijete ho do hořáku a zapálíte. Lihový krb můžete zapálit těsně před příchodem nečekaných hostů, které okouzlíte zářivým plamenem, aniž byste se museli trápit s přípravou dřeva. Což v dnešní uspěchané době zaručeně oceníte.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *