Vybíráme židli do pracovny ve 3 jednoduchých krocích

Zařídit si doma klidné a pohodlné místo pro práci, to není jen tak. Pokud reflektujete potřebu pracovat z pohodlí domova nebo vám to zkrátka situace jinak neumožňuje, měli byste se na zařízení pracovny důkladně zaměřit. Trávit zde budete spoustu času a vhodně vytvořený pracovní prostor zvýší vaši produktivitu i kreativitu. Jedním ze zásadních bodů, kterým se budou mimo jiné věnovat i následující řádky, je výběr vhodné kancelářské židle. Poradíme jak na něj v pěti jednoduchých krocích.

Krok č. 1: Na židli se nevyplatí šetřit

Už naše babičky říkaly, že kdo šetří má za tři. V tomhle případě jim však bohužel za pravdu dát nemůžeme. Spořivost je sice věc kladná, při výběru kvalitní kancelářské židle však zcela nevhodná. Proto doporučujeme na její koupi vyčlenit nemalý obnos finančních prostředků. V žádném případě samozřejmě netvrdíme, že levné kancelářské židle nemohou být také kvalitní, při jejich výběru ale musíte mít šťastnou ruku.

1

Zdroj obrázku: primazidle.cz

Krok č. 2: Ergonomické tvarování je základ

Židle do pracovny musí být ergonomicky tvarovaná. To znamená, že má mít takové nastavení výšky sedáku a sklonu opěráku, aby stehenní a holenní kost svíraly pravý úhel, a ramenní a loketní kost také. Samotnou plochu sedáku pak bude nutno přizpůsobit proporcím vašeho těla. Při výběru je také vhodné si na židli chvíli posedět a vyzkoušet její polohování.

Krok č. 3: Zvažte nutnost dynamického sedu

Spousta moderních židlí nabízí možnost dynamického sedu, který dovoluje co nejčastěji měnit polohu a zatěžuje střídavě oba sedací hrboly. Sedací (i ostatní) svaly tudíž nejsou tolik zatěžovány jako u židlí, které dynamickým sedem nedisponují. Na druhou stranu může časté střídání poloh při sezení při práci rušit. Proto je dobré s touto alternativou počítat a objektivně ji ještě před samotným nákupem zohlednit.

Zdroj náhledového obrázku: primazidle.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.