Střecha

Nezapomínejte kontrolovat střechu! Kdy stačí malá oprava a kdy celková rekonstrukce?

Střecha patří mezi jednu z nejdůležitějších částí každé budovy. Její aktuální stav dokáže významně ovlivňovat obytný komfort ve vnitřních prostorech, a právě z toho důvodu bychom ji měli podrobovat pravidelné revizi a pečlivé kontrole.

Proč kontrolovat?

Jaro je pro důkladnou kontrolu střechy ideálním časem. Zimní sezóna je v důsledku neustálých teplotních výkyvů a silných mrazů pro každou střechu velmi náročným obdobím, při kterém může dojít k poškození některých částí. Prohlédnout bychom měli zejména všechny spoje plechu se zdí či okolí komínu, okapový systém a střešní krytinu.

Stejně tak bychom měli střechu kontrolovat i před zimou. V létě může být stav střechy ovlivněn silnými bouřkami a větrem.

Pokud si na takovou kontrolu netroufnete sami, zavolejte si na pomoc odbornou firmu, která za vás vše prohlédne a provede i případné opravy.

Kdy se rozhodnout pro celkovou rekonstrukci?

Plánujete-li v nejbližší době rozsáhlou rekonstrukci vašeho domu, doporučujeme současně s ní naplánovat také celkovou opravu střechy. Důvodem pro tento krok může být nejen zlepšení výsledného vzhledu, ale zlepšíte tak i tepelně izolační vlastnosti vašeho rodinného domku. Stejně tak je tomu i případě, kdy chcete přestavit půdu na podkrovní byt.

Dalším důvodem k rekonstrukci střechy pak může být odhalení závažného poškození, které ohrožuje statiku nosné střešní konstrukce. V takovém případě je důležité na nic nečekat a přistoupit ihned k řešení.

Zavolejte odborníkům

Rozsáhlá rekonstrukce střechy si žádá vždy profesionální přístup. Přizvaná firma dokáže posoudit její současný stav a navrhnout ideální postup prací. Kromě toho se nebudete muset o nic starat, neboť mnoho brněnských firem zajišťuje klempířské, pokrývačské a další potřebné práce.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *