Prádlo

Jak lépe pečovat o prádlo?

Není snadné udržet nové prádlo stále hezky barevné a v nezměněném tvaru. Aby však vaše oblíbené kousky zářily i po měsících nošení, držte se našich dnešních praktických tipů na to, jak lépe pečovat o vaše prádlo, aby se vám brzy nezničilo. Které to jsou?

Správný program pračky

Začneme u samotného praní. Zde je velmi důležité nastavit ten správný program, aby se vám prádlo nezničilo, nezmenšilo či naopak nevytáhlo. Základem je tedy kvalitní pračka. Skvělá je například pračka Orava WMO-712 FX s předním plněním, má kapacitu bubnu 7 kg a maximální otáčky 1200 ot./min. Velkou výhodou je 15 různých programů na praní: bavlna 90 °C, bavlna 60 °C s předpírkou, bavlna 60 °C, bavlna 40 °C, ekologické praní, rychlé praní, eco 20 °C, syntetika 60 °C, syntetika 40 °C, studené praní syntetiky, jemné prádlo 30 °C, vlna 30 °C, máchání, odstřeďování a vypouštění, ze kterých si můžete vybrat ten správný program pro vámi vybraný druh prádla.

Aviváž

Pokud přidáváte aviváž k úplně každému druhu prádla, hrozí, že se vám prádlo brzy vytahá nebo poničí. Je to způsobeno právě aviváží, která narušuje vlákna textilie, jež jsou pak méně pružná a odolná. K jakému oblečení by se tedy aviváž vůbec přidávat neměla? K džínovým kalhotám, sportovnímu oblečení, ložnímu prádlu, ručníkům a k dalším kusům oblečení, u kterých chcete zachovat savost materiálu.

Dobrá žehlička

Po praní a sušení jde na řadu žehlení. I zde je nutné myslet na úpravu teploty či na zdroj tepla. Pro jemnější tkaniny a textilie se doporučuje žehlit vodní párou. Tuto možnost nabízí mnohé moderní žehličky a například i napařovací žehlička Orava ZE-108 P, která zajišťuje perfektní klouzavost keramické žehlící plochy i skvělou otěruvzdornost. Žehlička Orava ZE-108 P má dokonalý rozptyl páry při žehlení, prádlo se vám tak bude žehlit velmi snadno a nespálí se. Údržba žehličky je velmi snadná, jelikož žehlička disponuje funkcí Self Clean. Samozřejmostí je pak nastavení teploty pro různé povrchy.

Jak na žmolky

Jestliže už vaše prádlo utrpělo menší poškození v podobě otěru, a vytvořily se na něm žmolky, nezoufejte! Existuje speciální odžmolkovač LR-100 BR, díky kterému se velmi snadno zbavíte žmolků, a oblečení bude jako nové. Odžmolkovač má praktickou nádobku na žmolky, která se jednoduše odnímá, i dlouhou výdrž baterie, je skvělý tedy i na cesty.

Pečujte náležitě o vaše prádlo, odmění se vám delší životností a krásným vzhledem po dlouhé roky.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *