Větrání

Větrací jednotka do bytu

Bez větrání interiéru by to prostě nešlo. Větrání napomáhá výměně vzduchu, což je zase potřebné vzhledem ke zdravotním důvodům, ale i vzhledem k údržbě správné klima v místnostech. Otevírání oken však není mnohdy tou nejlepší volbou, hlavně v průmyslových oblastech. Řešením může být větrací jednotka s rekuperací.

Výměna vzduchu a šetření tepla

Jelikož otevírání oken není vždy nejlepší volba kvůli pylům, prachu a v zimě také kvůli ztrátě tepla, je tu větrací jednotka, která dokáže zpátky získávat teplo z odváděného vzduchu. Tuto jednotku si můžete naprogramovat a řídit i dálkově třeba pomocí telefonu, tabletu. Při rekuperaci se starý, znečištěný a nezdravý vzduch odvede díky rekuperační jednotce ven. Jednotka zároveň zachycuje teplo ze vzduchu a předává ho zase tomu čerstvému a čistému vzduchu. Nedojde tak ke zbytečné ztrátě tepla. Navíc plísně ani bakterie tvořící se ve vlhkém prostředí, nemají šanci.

Princip větrací jednotky

Větrací jednotky jsou založeny na principu, ve kterém se střídá směr proudu vzduchu. Zařízení bývá umístěno v trubce, která prochází skrze obvodovou zeď. Propojí se tak exteriér s interiérem. Ve chvíli kdy se spustí ventilátor uvnitř zařízení, začne se otáčet ve směru z interiéru ven. Takže odváděný znečištěný vzduch nabije tepelný keramický výměník. Směr rotace ventilátoru a tedy i směr proudu se mění po minutě. Po minutě jde tedy čerstvý vzduch z exteriéru do interiéru a zároveň odebírá teplo z výměníku.  Aby však byl přívod vzduchu konstantní, je potřeba mít v místnosti dvě jednotky a to naproti sobě.

Decentralizace

Větrací jednotka představuje decentralizované řešení přívodu vzduchu i při zavřeném okně. Decentralizované znamená, že nemusíte v bytě instalovat rozvody vzduchu. Jednotku můžete dát do určené místnosti nebo ji v domě instalovat postupně, dle financí. Toto decentralizované řešení je tak vhodné nejen pro novostavby, ale při rekonstrukcích domu. Další výhodou je automatický režim větrání a jeho dálkové ovládání, snadná montáž a hlavně dvojitá funkce přivětrávání a odvětrávání a zpětné až 90% získání tepla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *