Dveře

Základní pravidla při výběru dveří

Dveře jsou důležitým prvkem při zařizování interiéru, na který se však často zapomíná. Výběr dveří je na každém, každý má totiž jiný vkus. Platí však léty prověřená pravidla, platná obecně. A to ať vybíráte zatahovací/posuvné  dveře nebo ty klasické.

Základní pravidlo

Základním pravidlem je to, že  interiérové dveře by měli ladit k podlaze. Doporučuje se použít stejnou barvu, ale v jiných odstínech.  Při stejné barvě i odstínu by místnost mohla působit poněkud fádně. Můžete však pro podlahu i dveře použít stejný dekor a tím tak maximálně sladit místnost. Svěží vzhled interiéru však zajistí světlejší odstín vnitřních dveří. Světlé dveře také opticky zvětší menší byt. A naopak. Ve větších místnostech si můžete dovolit dveře tmavé, které v takových místnostech vyniknou.

Slaďte barvy

Dalším obecným pravidlem je sladění barev v bytě či domě. Dobré je opakovat maximálně 3 dominantní barvy v domácnosti. Pokud byste měli každou místnost v jiné barvě, mohlo by to působit jako v cirkuse. Jestli vám přijdou 3 barvy málo, můžete samozřejmě ladit sytost a intenzitu v každé z místností. V případě dveří platí to samé. To znamená, že všechny dveře by měli být sladěny. Je tu však výjimka. Toto pravidla nemusí nutně zahrnovat i vstupní dveře. Vstupní dveře mohou klidně být úplně samostatným prvkem.

Kvalita především

Dveře jsou interiérovým kouskem, který nevyměňujete a nekupujete každoročně.  Volte proto ověřené prodejce, kteří vám zaručí kvalitní výrobek s dlouholetou zárukou.  Levné dveře nakupované v obchodních domech jsou méně odolné a liší se i stavba vnitřní konstrukce oproti dveřím z kvalitních specializovaných prodejen.  Kvalitní ověřené výrobky mohou být sice dražší, ale budete mít záruku, že vám dlouho vydrží a sytost barev zůstane stejná.  U vstupních dveří toto pravidlo platí dvojnásobně. Ty by měli plnit kromě estetičnosti i bezpečnostní funkci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *