Odvoz suti

Odvoz suti: 3 rady pro úsporu času i peněz

Suť pocházející ze stavebních a bouracích prací patří k jakékoli přestavbě nebo realizaci nového bydlení. Pro většinu z nás se jedná o samozřejmost, která je ale zároveň nepříjemnou starostí. Jestliže se na odvoz suti připravíte co možná nejlépe předem, dokážete ušetřit poměrně hodně času a také finančních prostředků. My se podíváme na 3 aspekty, jež vás mohou ke zmiňované úspoře dovést.

Udělejte si odhad množství suti

V první řadě se vyplatí učinit odhad množství stavebního materiálu, který budete potřebovat odvézt. Jestliže je suti jen malinko, s největší pravděpodobností vám bohatě postačí vlastní přívěsný vozík, jejž zapřáhnete za auto. Je-li suti větší množství, neobejdete se bez kontejneru. Ty se vyrábí v různých objemech. Tradičně se volí například vanové kontejnery s celkovým objemem do 10 m³. Existují ale i mnohem menší a větší varianty. Do míst, která nejsou dobře přístupná, je třeba nechat přistavit delší tenký kontejner.

Odvoz suti

Časová rezerva se vyplatí

V každém případě je vhodné mít časovou rezervu. Jednak byste měli počítat s tím, že přistavení kontejneru nebude ihned, když si to usmyslíte. Jednak je zapotřebí mít také třeba povolení od majitele pozemku, na němž bude kontejner jako takový stát. Brát v potaz je nezbytné i čas, po který budete na kontejner suť nakládat. Ať už máte nebo nemáte k dispozici bagr, jistou dobu nakládka potrvá.

Precizní výběr firmy

Víte, že odvoz odpadu nezvládnete svépomocí? Pak je zapotřebí pečlivě vybírat firmu, jež se o vše postará od A až po Z. Orientovat byste se měli podle velikosti kontejnerů a dalších poskytovaných služeb. Důležité je i zajištění nakládky strojním nakladačem. Firma by měla taktéž disponovat mnohými povoleními pro práci s odpadem a sutí. V nepolední řadě musí firma vystavit potvrzení o převzetí odpadu ke zneškodnění. Naším tipem pro odvoz odpadu a sutí je společnost Odvoz-sut.cz.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *