Čistění ucpaného odpadu bez odborníka

Dřez

Ucpaný odpad od dřezu nebo třeba vany, je jeden z nejčastějších problémů v domácnosti a dokáže dost znepříjemnit život. Voda neodtéká a celým bytem je ze sifonů cítit odér kanalizace. Na vině jsou nejčastěji vlasy, chlupy v koupelnách a v kuchyni zbytky jídla a další nečistoty. V dnešním článku se tedy zaměříme na to, jak vyčistit ucpaný odpad bez pomoci odborníka.

Babské rady a ucpaný odpad

Jak na ucpaný odpad jen s tím co máte doma ve spíži?  Existuje spousta způsobů. Musíte však počítat s tím, že přípravky běžné domácnosti se nechávají působit déle než ty chemické. Za vyzkoušení stojí jedlá soda, ocet, sůl nebo prášek do pečiva. Postup je vždy snadný. V případě jedlé sody nasypete celý sáček do sifonu, zalijete hrnkem octa a za 15 minut ještě přilijete horkou vodu. Celý proces bude možná ještě nutné zopakovat. U prášku do pečiva je postup totožný. Pokud použijete sůl, tu stačí jen nasypat do odpadu a po půl hodině prolít horkou vodou.

Když čištění nepomohlo

Jestliže čistění nepomohlo, je možné, že máte ucpaný sifon. I ten však zvládnete hravě vyčistit i sami.  Nachystejte si však gumové rukavice, hadr a kbelík. Při rozšroubování vám vyteče zbylá voda s nečistotami. Když už budete mít celý systém rozdělaný, zkontrolujte, zda je v pořádku těsnění. V případě, že je těsnění ztvrdlé nebo se drolí, pořiďte si nové. Těsnění seženete v hobby marketech nebo instalatérských potřebách.

Mechanický pomocník

V dřívějších dobách byl v každé domácnosti, dnes už ani někteří neví, o co se jedná. Řeč je o zvonu.  K dostání je stále z gumy či plastu a to dokonce několik tipů. Investice to taky není nijak převratná. Zvon zakoupíte do sta korun. I když je zvonů na výběr více, nejlepší bude stejně stará klasika v podobě gumového zvonu s dřevěnou rukojetí. Jak tedy na to? Dřez uzavřete špuntem a napusťte jej teplou vodu asi do poloviny. Dále vezměte mokrý hadr, kterým ucpete přepadovou vpusť. Poté odzátkujete, nasadíte zvon na odtok a vytvořením podtlaku odpad protáhnete.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.