Ložnice

Moderní ložnice

Všímáte si v romantických filmech různých detailů v interiérech ložnic a sníte o tom, že se dá vybudovat dokonce i moderní ložnice v paneláku?

V tom případě je na čase přestat se oddávat snům a pro jejich splnění také něco udělat.

K vybudování moderní ložnice postačí dostatečná inspirace a trošku kreativity, které se vám mohou dostat na následujících řádcích.

Moderní ložnice se vyznačují jemnými barvami

Pro moderní ladění ložnice je klíčový výběr celkové barevné podoby. Zde se jednoznačně doporučuje použití různých jemných barev.

Mezi nejoblíbenější patří klasická bílá, jemně modrá nebo jemně zelená. Do moderní ložnice rozhodně nejdou křiklavé a pestré barvy.

TIP: Více informací o tom jakou zvolit barvu do ložnice naleznete v tomto článku zde.

Co do moderní ložnice nepatří?

V moderní ložnici nesmí chybět také velká a pohodlná postel, jež musí být vybavená kvalitní matrací. Bez toho zkrátka kvalitní spánek mít nebudete a navíc myslete i na své zdraví.

Zapomeňte na americké seriály!

Televize, počítač nebo cvičební pomůcky do moderní ložnice nepatří. Tato místnost má především sloužit k vašemu odpočinku a relaxaci, kdežto televize či další elektronická zařízení narušují celkovou energii v místnosti.

Tato skutečnost je například základním stavebním prvek při navrhování ložnice podle Feng Shui.

Nebojte se velkých prádelních skříní ani vestavěných skříní s posuvným otevíráním!

Jednu stěnu ložnice by naopak měla tvořit velká prádelní skříň, která by měla disponovat dostatečným prostorem pro pověšení kalhot, sukní i kabátů. Měly by v ní být poličky pro uložení dalšího prádla.

Moderní variantu představují vestavěné skříně s posuvným otevíráním, jež zaberou jen minimální prostor, ale vejde se do nich takřka nepřeberné množství oblečení.

Nic nezkazíte ani v okamžiku, kdy do vaší ložnice umístíte noční stolečky a komodu.

Nepřehánějte to!

Všeho moc škodí! Z té příčiny by rozhodně nemělo být v ložnici příliš nábytku, protože může upoutávat vaši pozornost a v důsledku toho rušit klidný spánek.

Inspirujte se

Pro detailnější informace o tom, jak si zařídit moderní ložnici například v podkroví navštivte náš starší článek, který se touto problematikou zaobírá.

Zde se můžete přesvědčit o tom, že nejdůležitější při tvorbě moderní ložnice je především vhodná inspirace!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *