Ložnice v podkroví

Moderní ložnice v podkroví

Ještě v dobách nedávno minulých byly ložnice v podkroví jakýmsi tabu. Není se čemu divit, jelikož podkrovní prostory sloužily především jako úložiště nepotřebných věcí. Postupem času ale mnozí obyvatelé rodinných domků zjistili, ložnice v podkroví mohou vypadat naprosto stylově a disponovat i spoustou funkcí. Podívejme se tedy na tyto místnost z pohledu jejich funkcionality ai desénového provedení.

Proč právě podkroví?

Tato otázka je poměrně prozaická, nicméně o to jednodušší je odpověď na ni. V podkroví budete mít naprostý klid pro relaxaci. Nikdo vám nebude dupat nad hlavou, anebo procházet místností v momentu, kdy odpočíváte a nabíráte další síly pro zbytek dne. Jinak samozřejmě bude podkroví svými rozměry pro ložnici dokonale stačit. K umístění postele a skříní není zapotřebí nadměrného množství místa.

Kdy ložnice do podkroví nepatří

Někteří lidé nejsou zrovna zastánci ložnice v podkroví, a to hlavně díky její oproti jiným prostorům nesnadné dostupnosti. Počítat musíte s tím, že ve starším věku se vám nebude chtít stoupat po schodech, nebo v horším případě po žebříku, nahoru do ložnice, kde budete odpočívat. Spousta lidí sice disponuje i v pokročilejším věku dokonalou vitalitou, nicméně i tak je dobré se v určitém věku raději na spaní a relax přestěhovat do jiné místnosti.

Co v podkrovní ložnici musí být

V první řadě je třeba říct, že nabízí podkrovní ložnice inspirace všude na internetu. V podkroví nesmí chybět rozvody elektřiny a také střešní okna. Dostatek světla je pro ložnici také důležitý a spát doslova jako v rakvi se nikomu nechce. Výborné jsou i světlé tóny této místnosti, jež budou dokonale ladit s okolím. Regulovat musíte i světlo, a to za pomocí rolet nebo žaluzií. Od věci není i pořízení klimatizace, jelikož podkrovní prostory jsou často horké.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

One Ping

  1. Pingback: Moderní ložnice | Náš dům

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *