Olomouc

Chcete se stěhovat do Olomouce? Co byste měli vědět?

Nejspíš jste jeden z těch, kteří se stěhují za prací, do školy, do většího města nebo prostě „do svého“. Bude Olomouc tou nejvhodnější volbou právě pro vás? Posuďte sami.

Co říkají lidé?

Olomouc není malé, ale ani jedno z největších měst v České republice. Možná právě proto je lidem tak sympatické. Chválí si, že se tu dá sehnat všechno, co potřebují. Nechybí ani kulturní vyžití, historické památky či zábava. Zároveň je však pro mnohé výhodou rychlá doprava po Olomouci.

(Ne)zaměstnanost?

Olomoucký kraj patří mezi kraje s největší nezaměstnaností, ale Olomouc samotná je na tom trochu jinak. Podle nejnovějších údajů z 31. 8. 2016 je podíl nezaměstnaných osob 5,7%, což je jedna z nejnižších za posledních 9 let. Aktuálně vám může nabídnout přes 900 volných pracovních pozic.

A co bydlení?

Pro studenty jsou vhodné pronájmy pokojů v domech, které jsou často situovány v centru města s dobrou dostupností k univerzitám. Ceny se pohybují okolo 2 500 – 4 800 Kč za měsíc. Pro ty, kdo by rádi celý byt pro sebe, nabízí poměrně velký výběr. Byty Olomouc jsou většinou u centra s dobrou dostupností kamkoliv a ceny se pohybují podle velikosti bytů od 5 000 – 12 000 Kč za měsíc.

Ale možná jste člověk, který by chtěl bydlet, jak se říká ve svém, pojďme se tedy podívat na nějaké byty na prodej. Olomouc nabízí jak bydlení v centru, ke je největší prodej bytů, tak jsou dostupné i klidnější lokality na okraji města. Celkově je v Olomouci na prodej přes 30 bytů. Většinou si můžete pěkný byt pořídit do 2 000 000 Kč, pokud je vás však víc, potřebujete něco většího. Za prostornější byt 3+1 dáte asi 2 500 000 Kč. Můžete také narazit na luxusní byty, ve kterých před vámi třeba ještě nikdo nebydlel, za takové pak nedáte méně než 3 000 000 Kč. Výběr bytů je poměrně velký. Pro nějaké konkrétní nabídky pochopitelně stačí jen zadat „Prodej bytů Olomouc“ a můžete procházet nabídky dle vaší libosti.

Zdroj náhledového obrázku: reby.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *