Vybíráme umělé vánoční stromečky

Umělé vánoční stromky se dnes těší stále větší oblibě, a to především díky minimální údržbě a moc hezkému vzhledu. Pokud se i vy rozhodujete pro koupi umělého vánočního stromečku, pokusíme se vám dát několik dobře mířených rad, díky kterým by se vám mělo podařit vybrat si kvalitní model za solidní peníze. Na tuzemském trhu se nachází spousta nejrůznějších modelů, které svou kvalitou a vzhledem dokážou dozajista zaujmout. Jak tedy na výběr umělého vánočního stromku?

Jaké umělé stromky jsou k dispozici

Základ nabídky tvoří pochopitelně smrk, a to v několika modifikacích. Tou první je například sibiřský smrk s tvrdším a kratším jehličím. Kavkazský smrk je poněkud tmavší a má měkčí jehličky. Prodává se za nižší cenu. Jestliže chcete užší variantu, vyplatí se úzký smrk. Z borovic představuje klasiku přírodní mající středně světlou barvu a měkčí umělé jehličí. Nehodí se příliš pro bohatou výzdobu. Středně světlá je i borovice úzká. Chcete-li vsadit na zdobnost, vyplatí se borovice zdobená brokátem. K dispozici jsou ještě borovice Limba, kanadská borovice a bílý model. Zapomenout nemůžeme ani na umělou jedličku.

Velikost stromečku

Při výběru velikosti stromečku byste měli brát v potaz zejména dva základní parametry, jimiž jsou výška a šířka. Výška stromu se měří po jeho rozbalení od spodní části až po konec samotné špičky. Šířku stromku počítáme v jeho spodní části, kde je pochopitelně nejkošatější. Jen tak zjistíme, jestli se nám do připraveného prostoru vejde.

Obsah balení a další aspekty

Určitě není od věci soustředit se i na obsah balení. Součástí mnohých stromků je totiž i stojan, jenž se vám bude zcela určitě hodit. Bez větších problémů si tak budete moci stromek postavit do prostoru a budete vědět, že stojan k němu bude patřit. Mnohé stromečky jsou vynikající i z hlediska požární bezpečnosti, jelikož se po odstranění zdroje požáru samy uhasí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.