Tepelný most náhled

Kontrola zateplení odhalí tepelné mosty

Kvalitní zateplení domu je nesmírně důležité. Právě ono totiž dokáže zamezit tepelným mostům a minimalizují se tak úniky tepla z interiéru domu. V současné době je možné najít velké množství nejrůznějších staveb, které sice zateplením disponují, nicméně i přesto majitelům nezbývá než platit vysoké částky za vytápění. I proto se vyplatí vsadit na profesionální měření úniků tepla termokamerou. Ta dokáže bez větších potíží odhalit i menší úniky. Podívejme se tedy na veškeré aspekty, které se vyhledávání tepelných mostů týkají.

Tepelné mosty na mnoha místechTepelné mosty na mnoha místech

Zdroj obrázku: termohospital.cz

Co je tepelný most?

Tepelný most je v podstatě místo, kudy se ve větším množství dostává do interiéru studený vzduch. V současné době jsou tepelné mosty fakticky ve všech stavbách. Pokud je tepelný most minimální, není to úplně na škodu. Často se ale jedná o vysoké tepelné úniky, které stojí majitele konkrétní nemovitosti nemalé finanční prostředky. Může se klidně jednat o částky za vytápění pohybující se v ročním intervalu klidně i v desítkách tisíc korun.

Tepelný most na vchodemTepelný most na vchodem

Zdroj obrázku: termohospital.cz

Kde vznikají tepelné mosty?

Místa vzniku tepelným mostů se různí. Nejčastěji je únik tepla patrný v oblasti vstupních dveří a oken. Pokud termovize tyto nedostatky zjistí, vyplatí se okna a dveře vyměnit. Teplo ovšem může unikat i v oblasti podlah díky nedostatečnému zateplení podlahových ploch. Často chybí izolace u litých podlah. Tady už bude pochopitelně případná investice vyšší. Teplo může ale unikat klidně i v oblasti štítu anebo v jiných místech dané stavby. Termokamera přesně odhalí, jak to s tepelnými úniky je a vy se můžete zasadit o jejich efektivní odstranění.

Tepelný most u francouzských okenTepelný most u francouzských oken

Zdroj obrázku: termohospital.cz

Kdy je vhodné využít termovize?

Využití termovize je vhodné prakticky vždy. Hojně se používá u starších domů, kde jsou tepelné mosty citelné. Po odhalení tepelných úniků se pak propočítá, jestli se vyplatí zateplení či investice do jiného způsobu zateplení a rozmístění radiátorů.

Zdroj náhledového obrázku: termohospital.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

3 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *