Tohle všechno v kuchyni vyčistíte s pomocí tablet do myčky

S tabletami do myčky zvládnete mnoho úklidových úkolů. Díky svému složení mají poměrně velkou čisticí sílu, což oceníte nejenom při použití v myčce. Podívejte, jak můžete zužitkovat tablety do myčky v celé kuchyni, která bude po důkladném úklidu zářit čistotou a svěžestí.

Usnadněte si úklid kuchyně

Kuchyň je potřeba uklízet opravdu pravidelně, což může být časově náročné a mnohdy i svým způsobem otravné. Rozhodně se tak hodí všechny pomůcky, jak si snahu co nejvíce usnadnit. A s tím pomohou přesně tablety do myčky. Ty můžete použít buď vcelku, což je vhodné pro drhnutí zaschlých usazenin, nebo si rozpuštěním tablety připravíte univerzální koncentrovaný roztok. K tomu budete potřebovat trochu teplé vody a tabletu, kterou v ní rozpustíte.

Dokonale čistý dřez

Kvalitní tablety do myčky si umí poradit nejenom s mastnotou a špínou, ale obsahují i množství solí proti vodnímu kameni. To je ideální kombinace pro perfektní vyčištění dřezu. Vzít můžete také vodovodní baterii a blízké okolí, kde se mohou vyskytovat nečistoty a bakterie.

Čistá lednička

S pomoci roztoku připraveného z rozpuštěné tablety do myčky nádobí pohodlně vymyjete také lednici. Odstraníte nečistoty, získáte krásně čisté sklo bez usazenin a ještě se můžete zbavit zápachu, protože existují tablety s obsahem vůní. Zkrátka ideální kombinace pro pravidelné čištění chladničky.

Foto: Pixabay

Čištění trouby a zapečených nádob

A protože jsou tablety do myčky doslova dělané na boj proti mastnotě a usazeným zbytkům jídla, jsou ideální pro čištění trouby. Hodně silné znečištění ošetřete koncentrovaným roztokem, který necháte působit. Podobně můžete postupovat také u zapečeného plechu nebo špinavé zapékací nádoby. Tady můžete dokonce usazeniny drhnout přímo samotnou tabletou, ať si pomůžete také mechanickým čištěním.

Zdroj: https://prosvet.cz/tablety-do-mycky-hodi-se-na-myti-nadobi-na-ocisteni-trouby-i-zahradniho-nabytku/ a https://hobby.instory.cz/4826-tablety-do-mycky-maji-vsestranne-vyuziti-vybeli-zaclony-odmasti-kuchyn-i-pracku.html

Náhledové foto: Pixabay