I na záchodě se dá zajímavě ušetřit. Jak na to?

koupelna

I v době nárůstu cen prakticky za všechno se dá ušetřit na místech, kde byste to pravděpodobně vůbec nečekali. Šetřit za vodu se dá i při obyčejném splachování toalety. Nádržka s vodou často obsahuje až zbytečně velké množství vody, které se navíc při splachování velkého počtu členů rodiny rychle násobí. Peníze za spláchnuté litry vody jdou nezřídka až do extrémních čísel, což se následně projeví na vašich peněženkách. Například čtyřčlenná rodina spláchne za rok přibližně kolem 17 500 litrů vody. Jak tento objem snížit?

Klasické spláchnutí bývá zbytečně velké

Klasický systém nádrží na vodu, které jsou obvykle nastaveny až na 9-12 litrů vody, přináší nemalé ztráty každý den. Instalace úspornějšího splachovacího systému přitom není nikterak složitá. Objem vody při splachování se tím dá snížit prakticky až o celou polovinu. A tudíž i náklady spojené s placením za vodu budou nižší.

Úpravu můžete provést i naprosto triviálním způsobem. Současný splachovací režim lze učinit úspornějším s pomocí silikonových krystalů, které dobře nasáknou vodu. Stejně tak můžete využít i obyčejné PET láhve, kterou zatížíte pomocí písku. Vložte je do nádržky a každé splachování bude ekonomické a jeho náklady se poníží o objem naplněné PET lahve.

V domě, kde můžete bezpečně zajistit splachování pomocí dešťové vody, pak ušetříte ještě výrazněji.

WC papír

Foto: Pixabay

Jak jinak ušetřit na WC

Ušetřit se dá na WC mnoha způsoby a nepatří sem jen pouhá úspora za vodu, která proteče odpadem. Jsou to také čistící prostředky, které používáte na toaletě jistě často. Běžně zakoupené čistící prostředky jsou totiž drahé, namísto nich použijte raději jedlou sodu, citronovou šťávu anebo horký ocet.

Stejně tak je nutné šetřit i se spotřebou toaletního papíru. Odmotání jedné dávky toaletního papíru by mělo probíhat tak, že si omotáte papír kolem dlaně jedné ruky. Složený papír navíc umožní i jeho snadnější používání. Nákup toaletního papíru bude pak vždy nejlevnější v makro obchodech nebo v internetových obchodech, kde je často možné využít i případné slevy.

Zdroje informací: https://ceskykutil.cz/clanek-299550-setrit-na-zachode-je-mozne-a-to-nejen-pri-splachovani

https://napady-navody.cz/jak-setrit-s-vodou-setrit-se-da-v-kuchyni-na-zachode-nebo-pri-prani-pradla/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.