Ženy nakupují ocet ve velkém, aby ochránili domácnost

Ocet

Komáři jsou opravdu otravný hmyz, který pravděpodobně nikdo z nás nepotřebuje mít ve svých domovech. V našich domácnostech se ovšem neobjevují pouze v létě, ale také v době sklizně.

Často si jich všimnete, jakmile otevřete okna, a může být mimořádně obtížné, abyste se jich zbavili. Nepochybně nepotřebujete neustále poslouchat otravné bzučení. Naštěstí nemusíte. Ke štěstí použijte jednoduchou octovou past a budete mít po problémech.

Použití octa pro rodinný úklid

Domácí prostředky jsou obvykle spolehlivě stejně přesvědčivé jako ty chemické. Vůbec se nepodobají zboží zakoupenému v obchodě, jsou mnohem levnější, bezpečnější pro vaši pohodu a zcela ekologické. S octem se dokážete zbavit odolných skvrn a nečistot, které trápí vaši kuchyň nebo toaletu. Díky tomuto univerzálnímu čisticímu prostředku nemusíte vůbec kupovat čisticí prostředky.

Ukazuje se, že ocet je v domácnosti nenahraditelný a mimořádně spolehlivý. Díky jeho dezinfekčním, odvápňovacím, osvěžujícím a čisticím vlastnostem oceníte snadný a rychlý úklid. Čištění sprchy, dlaždic, spár nebo mikrovlnné trouby nebylo nikdy jednodušší. Navíc je neuvěřitelný pro rozjasnění vašeho oblečení nebo vyčistí odpad. Představitelných výsledků je nespočet.

Ocet k vyhnání plíživých potvůrek z vašeho domova

Lihový, jablečný nebo bílý ocet má v domácnosti ještě jedno využití. Zbaví vás dráždivých potvůrek, které v domácnosti nepotřebujete. Na začátku období sklizně dávají komáři najevo svou blízkost a vnikají do domů a bytů otevřenými okny. Mnoho lidí to považuje za mimořádně odpudivé. Někteří z nich jsou na jejich okusování citliví a po řadu dní se jim dělají pupínky.

Roj komárů
Foto: Pixabay

Naštěstí si s nimi budete moci účinně poradit, což je pro vás velkou úlevou. Nastříkejte rámy oken octovým přípravkem. Poctivě smíchejte vodu a ocet v poměru 1:1, nalijte do rozprašovače a nastříkejte vnitřní i vnější stranu okna. Na hmyz je vůně octa opravdu intenzivní a nebudou se chtít přiblížit k vaší domácnosti. Mnohem raději si vyberou sousedovo okno, které není natřené octem.

Zdroje info: ireceptar.cz, pestujeme.cz

Náhledové foto: Pixabay