Jak se při smažení vyhnout zápachu z oleje

řízek

Dobrým smaženým receptům jen málokdo odolá. Nejenom řízky, ale třeba i pořádný kus ryby, dokážou provonět celou kuchyni. Smažení ale občas přináší i nelibé pachy z přepáleného oleje, se kterými je nutné zatočit ihned během smažení. Fígle a rady vašich babiček by se vám proto mohly v kuchyni při smažení docela hodit.

Jablkem proti zápachu

Zápachu ze smažení se můžete zbavit například pomoci pokladením tenkých plátků jablek na pánev. Jablka je samozřejmě nutné ještě předtím oloupat ze slupky a zbavit jádřince. Jablko navíc zabrání i prskání žhavého oleje, které se vám jinak usazuje při smažení na oblíbené zástěrce stejně jako na obkladačkách. Pokud jablka při smažení zhnědnou, je čas vyměnit je za nové.

Gurmáni si své ryby rádi smaží čerstvé, přímo na olivovém oleji. Aby nedocházelo ke ztrátě chuti, kterou by mohl přepálený olivový olej přebít, je dobré použít několik plátků dobře ošetřeného citronu. Použít jej lze stejně jako plátky jablek. Citron pak dodá rybám čerstvost, ale zároveň napomůže prskání oleje do prostoru. V době, kdy kůra z citronu zhnědne je i jej dobré vyměnit za čerstvý.

maso

Foto: Pixabay

Užitečná petržel

S nepříjemným zápachem přepáleného oleje si nejlépe poradí snítek petržele. Tato unikátní bylinka, která má specifickou vůni, se hodí do polévky. Hlavní službu ale vykoná při smažení na pánvi. Díky této bylince nebudete mít kapky oleje všude. Pozor však musíte dát na zhnědnutí, bylinka by mohla při dlouhém přepalování zhořknout a znehodnotit tak i připravovaný pokrm.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-na-zapach-ze-smazeni-20300930.html

https://www.bydlimekvalitne.cz/jak-se-zbavit-zapachu-ze-smazeni-pomuzou-avivaz-skorice-i-obycejny-ocet

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.