Rafinovaná hra s historií i materiály – to je retro styl

Vlna oblíbeného retra se nevyhnula snad nikomu z nás. Spolu s ní totiž přicházejí i nostalgické vzpomínky a příjemné zážitky, které si nerozlučně spojujeme s dobami dávno minulými. Retro okouzlení se také velmi rychle naučilo těžit z tzv. dojmu nečekaného, který byl v interiérovém designu populární již několik let předtím.

Také si vybavíte WOW efekt, který ve vás vyvolal zajímavý suvenýr u kamaráda v obýváku nebo neobvyklý kousek nábytku třeba v hotelové předsíni? Moderní retro styl přesně na tomto úžasu staví. Retro nábytek už nemusí nutně zaplnit celou místnost, mnohem spíše se uplatní v roli osamělého jezdce, který překvapí kontrastem a originálností.

Moderní retro? Vše je dovoleno!

Míchání textur, barev, tvarů i inspirace různými historickými obdobími už není v moderním designu tabu, naopak! Vnáší do něj svěžest a hravost, tedy pokud se nepřežene. První kroky na tomto minovém poli přitom nejsou nijak těžké, jen se nesmí uspěchat.

Pro začátek postačí jeden jediný nevšední kousek nábytku umístěný na viditelném místě. Může to být třeba retro komoda v obýváku, vyřezávaná stolička vedle botníku nebo třeba jídelní stůl z masivu uprostřed jinak minimalisticky zařízené kuchyně.

Retro nábytek, který neohrožuje zdraví

Nábytek v retro stylu, který často můžeme ještě najít na půdách nebo ve sklepích, není vždy tou nejlepší volbou. Při jeho výrobě se ještě téměř nic nevědělo o jedovatých lacích nebo správné údržbě dřeva, která celý model ochrání před rozpadem po řadu let. Naštěstí se myšlenky „výletu do minulosti“ se chytili i velcí a zkušení prodejci nábytku, kteří používají kvalitní materiály v čele s přírodním masivem a přírodními oleji, které naše zdraví nijak neohrožují.Takový retro nábytek navíc často není k rozeznání od toho původního.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *