Půjčka na bydlení: Jak si nejlépe zajistit finance

Hypotéka

Jen málokdo z nás má naspořeno dostatečné množství finančních prostředků potřebných k tomu, aby mohl začít se stavbou nového domu, anebo s rekonstrukcí. I proto se ještě daleko před realizací záměru vyplatí vybrat tu správnou půjčku, která vám pomůže splnit si své vlastní sny o novém bydlení. Právě proto se v následujícím článku soustředíme na možnosti úvěrů, jež se vztahují právě k bydlení. Půjčit si lze hned několika různými způsoby, na které se podíváme podrobně.

Hypotéka jako nejčastější možnost

Když se řekne nové bydlení, většině z nás se vybaví klasická hypotéka. Právě ta totiž nabízí v dlouhodobém horizontu nejvýhodnější vlastnosti. Momentálně se úrokové sazby dostávají pod magická 2 %, což je z pohledu dlužníka naprosto optimální situace. Bez větších problémů si tak lze vzít hypotéku třeba na 30 nebo 40 let a pohodlně splácet. Velmi důležitá je při výběru této půjčky daná společnost, jež ji nabízí. Některé finanční instituce si na základě nízké úrokové sazby mohou vynucovat delší fixaci, anebo dokonce setrvání až do konce splatnosti hypotečního úvěru.

Úvěr ze stavebního spoření

Druhým nejčastějším úvěrem je ten, který pochází ze stavebního spoření. Půjčka na bydlení je u stavebních spořitelen velmi častá. Vybrat i mohou zájemci jak ze standardního řádného úvěru, tak i překlenovacího. Prvně jmenovaný je typický tím, že musíte mít naspořenou určitou částku a prakticky dospořujete zbytek. U překlenovacího úvěru do začátku finanční prostředky nepotřebujete, nicméně připravte se na to, že přeplatíte mnohem větší finanční částku.

Jiné alternativy

Logicky je třeba říct, že existuje i spousta dalších možností úvěrů, nicméně většina z nich se vyznačuje tím, že nejsou přímo určené na bydlení. Tím pádem také nedokážou nabídnout výhodné úrokové sazby a další plusy, jež přináší výše zmiňované dvě půjčky. I pproto doporučujeme standardní hypoteční úvěr.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.