Sprchový kout

Zděný sprchový kout: Přežitek, nebo luxus?

Sprchování patří mezi tradiční činnosti spojené s osobní hygienou a nelze jej v žádném případě opomíjet. Pokud se i vy rozhodujete pro rekonstrukci stávající koupelny, anebo stavby nové, rozhodně byste měli brát v potaz fakt, že můžete mít hezký zděný sprchový kout. Nikde není psáno, že byste si museli pořizovat klasickou průhlednou variantu, kterou má dnes již v podstatě skoro každý. Vyplatí se zvolit spíše buď kompletně zděný kout, anebo pouze s jednou pevnou obloženou stěnou.

Prefabrikované sprchové kouty nevypadají hezky

Nejjednodušší cestou k pořízení sprchového kouta je nákup prefabrikované varianty. Ta je sice relativně nejlevnější a nejrychleji zkonstruovatelná, vzhledově ale značně pokulhává. Často musí takový sprchový kout skutečně stát v rohu místnosti a ne nikde jinde. Většinou také musí obsahovat tolik diskutovanou sprchovou vaničku, jež vypadá nehezky a také se často zanáší nejrůznějšími usazeninami, které jsou logicky nežádoucí.

Jak postavit zděný sprchový kout

Optimální je vsadit na profesionály. Pokud se do práce pustíte sami, nejlépe se vám bude pracovat s velkými cihelnými bloky Ytong, které se dokážou přizpůsobit jakémukoli prostoru a v případě potřeby je lze i přibrousit. Obloukové verze také nejsou žádnou výjimkou. Nezbytné je zajištění dokonalé hydroizolace a vyspárování celé spodní části sprchového kouta. Jen tak předejdete jakýmkoli problémům s vodou. Jestli zvolíte čtvercový, kruhový anebo jakýkoli jiný tvar kouta, je už jen na vás.

Nezapomínejte na sprchové dveře

Důležitá je pochopitelně i přítomnost dveří do sprchového kouta. Ty musí přesně sedět do stavebního otvoru. Není od věci je nakoupit již předem a pak až přizpůsobit celou stavbu rozměrům dveří. V současnosti jsou k dostání nejrůznější modely, které se vyznačují vysokou kvalitou a nadčasovým designem.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *