Podlahy

Několik tipů pro výběr podlahy v interiéru

Už se vám nelíbí vaše stávající podlahová plocha? Hodláte stavět nový domek a potřebujete vyřešit otázku podkladu, po němž budete chodit? Pokud ano, rozhodně byste měli zapřemýšlet, jaký materiál zvolíte. K dispozici je jich hned několik a každý z nich se vyznačuje zcela specifickými vlastnostmi. Proto se podívejme na ty nejoblíbenější mnohem podrobněji.

Podlahy

Tradiční přírodní dřevěné podlahy

Jestliže preferujete ryze přírodní materiály, určitě se jako první budete dívat po klasickém masivním dřevu. Podlahy z něj vyrobené jsou čistě přirozené na nášlap, ještě stále voní dřevem a v neposlední řadě také působí příjemně na dotek i při nízkých teplotách, kdy nijak výrazně nechladí. Zapomenout nemůžeme ani na minimální hluk při chůzi po takovémto povrchu. Jen cena dřeva je poněkud vyšší, nicméně připlácet budete za skutečný komfort a za dlouholetou výdrž.

Téměř nesmrtelný vinyl

Jestliže chcete vsadit na materiál, který je dokonale rezistentní vůči mechanickému poškození, pak se vyplatí vinylové podlahy. Máte-li doma zvířata, nemusíte mít strach, že by došlo velmi jednoduše k poškození povrchu poškrábáním. Jejich hlavním plusem je i příjemný dotek s chodidly člověka. Uvažujete-li o podlahovém vytápění, není lepšího výběru, jelikož vinyl dokonale propouští teplo.

Podlahy

A co laminátová podlaha?

Jakýmsi ekonomickým řešením a zlatou střední cestou může být laminát. Podlahy z něj vyrobené se vyznačují různou šířkou. Vy sami si můžete zvolit variantu, která vám bude vyhovovat, a to i z barevného hlediska. Případně vyberete i mat, nebo naopak lesklý povrch. Pro podlahové vytápění jsou tyto laminátové podlahy také optimální. Ať už potřebujete jakékoli zmiňované varianty v nejvyšší kvalitě za rozumnou cenu, vyplatí se značkové parkety Wölfel. Na webu parketywolfel.cz najdete spousty zajímavých provedení, z nichž si určitě vyberete takové, které bude vašemu interiéru slušet.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *