Podlahy

Několik tipů pro výběr podlahy v interiéru

Už se vám nelíbí vaše stávající podlahová plocha? Hodláte stavět nový domek a potřebujete vyřešit otázku podkladu, po němž budete chodit? Pokud ano, rozhodně byste měli zapřemýšlet, jaký materiál zvolíte. K dispozici je jich hned několik a každý z nich se vyznačuje zcela specifickými vlastnostmi. Proto se podívejme na ty nejoblíbenější mnohem podrobněji.

Podlahy

Zdroj obrázku: parketywolfel.cz 

Tradiční přírodní dřevěné podlahy

Jestliže preferujete ryze přírodní materiály, určitě se jako první budete dívat po klasickém masivním dřevu. Podlahy z něj vyrobené jsou čistě přirozené na nášlap, ještě stále voní dřevem a v neposlední řadě také působí příjemně na dotek i při nízkých teplotách, kdy nijak výrazně nechladí. Zapomenout nemůžeme ani na minimální hluk při chůzi po takovémto povrchu. Jen cena dřeva je poněkud vyšší, nicméně připlácet budete za skutečný komfort a za dlouholetou výdrž.

Téměř nesmrtelný vinyl

Jestliže chcete vsadit na materiál, který je dokonale rezistentní vůči mechanickému poškození, pak se vyplatí vinylové podlahy. Máte-li doma zvířata, nemusíte mít strach, že by došlo velmi jednoduše k poškození povrchu poškrábáním. Jejich hlavním plusem je i příjemný dotek s chodidly člověka. Uvažujete-li o podlahovém vytápění, není lepšího výběru, jelikož vinyl dokonale propouští teplo.

Podlahy

Zdroj obrázku: parketywolfel.cz 

A co laminátová podlaha?

Jakýmsi ekonomickým řešením a zlatou střední cestou může být laminát. Podlahy z něj vyrobené se vyznačují různou šířkou. Vy sami si můžete zvolit variantu, která vám bude vyhovovat, a to i z barevného hlediska. Případně vyberete i mat, nebo naopak lesklý povrch. Pro podlahové vytápění jsou tyto laminátové podlahy také optimální. Ať už potřebujete jakékoli zmiňované varianty v nejvyšší kvalitě za rozumnou cenu, vyplatí se značkové parkety Wölfel. Na webu parketywolfel.cz najdete spousty zajímavých provedení, z nichž si určitě vyberete takové, které bude vašemu interiéru slušet.

Zdroj náhledového obrázku: parketywolfel.cz 

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

One Ping

  1. Pingback: Trendy a podlahové krytiny II. Část | Náš dům

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *