Možnosti zpevnění příjezdové cesty

Zpevnění cesty

Vlastníte chatu nebo rodinný domek? Pokud, rozhodně dáte za pravdu tvrzení, že je zapotřebí kvalitní příjezdové cesty. Bez ní se prakticky nelze obejít. Když vám ale začne ujíždět dolů ze svahu anebo dojde k nějakým jiným nepříjemnostem spojeným s její pevností, je zapotřebí uvažovat třeba o zpevnění příjezdové cesty štěrkem nebo jiným materiálem. Jestliže se s touto činností nevíte rady, nemusíte nijak zoufat, přečtěte si následující text, v němž vám poradíme, jakým způsobem byste měli postupovat.

Zpevnění příjezdové cesty štěrkem nebo betonem

Poměrně jednoduché, a proto i oblíbené je zpevnění pomocí štěrku. Předtím, než štěrk nadanou plochu nanesete, bude zapotřebí plochu dokonale zhutnit a následně opatřit fólií. Nebude tak po okrajích prorůstat žádná tráva ani jiné rostliny. Štěrk pouze hráběmi rozhrnete dle potřeby. Další způsob zpevnění mnohem razantnějšího charakteru představují betonové desky, anebo beton vylitý do určité formy. Pokud ale zpevnění budete potřebovat časem odstranit, docela se nadřete.

Zatravňovací dlaždice

Jestliže chcete zpevnit plochu tak, aby skutečně držela a neztratili jste punc přírodního podkladu, vyplatí se zatravňovací dlažba. Vytvořit můžete zpevnění kompletně celé plochy, anebo pouze kolejnice pro průjezd automobilu. V každém případě zůstane zachovaný trávník, který chcete na daném místě mít. Dlaždice se prodávají v betonové nebo plastové variantě. Vybírat si také můžete mezi tenko a tlusto stěnnými.

Zpevnění pomocí standardní dlažby

Klasiku představuje ve zpevnění standardní zámková dlažba. Jedná se ale o permanentní řešení se vším všudy a nikoli pouze o jakýsi krátkodobý tah. Výbornou volbou jsou zejména velkoformátové dlaždice, které dokážou vytvořit v exteriéru dokonalou atmosféru. Jejich pokládání není nijak náročné.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.