Domácí pekárna: Jak vybrat tu nejlepší

Domácí pekárna

Otázka jak vybrat nejlepší domácí pekárnu je často velmi zapeklitá, protože na trhu se nachází velké množství nejrůznějších modelů, které jsou více či méně kvalitní. I proto se na ni soustředíme mnohem podrobněji. Je jasné, že pokud je domácí pekárna vítěz testu nezávislých médií, něco napovídá, že by mohla být ta nejvhodnější. Jaká jsou tedy hlavní kritéria výběru domácí pekárny?

Funkce a zase jenom funkce

V první řadě je zapotřebí soustředit se na funkce, jimiž domácí pekárna disponuje. Jakýmsi standardem je možnost upečení jakéhokoli druhu chleba dle potřeby. Mělo by se jednat o klasický bílý, celozrnný, anebo jakýkoli jiný. Vynikající je samozřejmě i program, který dokáže pouze nechat těsto efektivně vykynout a následně tak můžete upéct třeba mazanec, koblížky nebo cokoli jiného. Máte rádi domácí zavařování? Pak si pořiďte pekárnu, která zvládne i tento zdánlivě jednoduchý úkon spojený s létem. Speciální modely umožňují i regulaci teploty, díky které si připravíte kvalitní ryze domácí jogurt. Z dalších funkcí jmenujme odložený start anebo minimalizaci hlučnosti.

Velikost pekárny a počet hnětačů

Čím je pekárna větší, tím za ni pochopitelně více zaplatíte. Na tuto skutečnost se připravte. Zmínit musíme i velmi důležitý počet hnětačů. Mohou být buď dva, anebo pouze jeden. Na první pohled by se mohlo zdát, že optimální jsou hnětače dva, nicméně ve skutečnosti tomu tak být nemusí. Záleží na poměru mezi samotnou nádobou a velikostí hnětače. Jestliže je nádoba menší, pak bez problémů postačí pouze jeden jediný hnětač. U dvou se používá složitý mechanismus, takže je přístroj náchylnější k poruchám.

Spotřeba elektrické energie

Určitě je třeba brát v potaz i na příkon přístroje. Některé pekárny nedokážou řešit situaci, kdy dojde k výpadku elektrického proudu. I proto se vyplatí vybírat modely, jež disponují paměťovou funkcí, díky které se pekárna vrátí k pečení přesně do momentu, kdy došlo k výpadku energie. Chleba tak bude ve finále vynikající.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.