Předsíň je branou do bytu, co se zrcadlí v té vaší?

Jde o první místo, do kterého vaše návštěva vstoupí. Očekává, že bude mít dostatek místa na odložení svých bot i svršků a zároveň netouží pohlédnout na chaos všech možných skříněk a komod, které se jinam nevešly. Zařídit předsíň přitom není nijak složité.

Tipy pro malou předsíň

Většina z nás dostatkem místa v předsíni nedisponuje. Spíše jde o malý prostor, do kterého se jen tak tak vejde všechno potřebné. A malý znamená obvykle tmavý. A právě tady bychom měli začít. Do malé předsíně se hodí převážně světlé barvy ať už jde o předsíňově stěny a sestavy, botníky nebo jen samostatně stojící věšák či držák na deštníky.

Dalším požadavkem je vzdušnost. Stěna zastavěná skříněmi od podlahy až po strop působí spíše stísněně. Máme-li tu volbu, vybíráme raději mezi policovými regály nebo skříněmi a stolky s ozdobnou konstrukcí a volným místem v nohách či těle. Dobře se uplatní i nábytek ve stylu 2v1, například lavice s úložnými šuplíky. Nemělo by chybět ani zrcadlo, které do místnosti vnese další špetku tolik potřebného světla.

Měli byste vědět: zrcadlo umístěné přesně naproti vstupním dveřím prý přináší smůlu.

Předsíň ve velkém stylu

Opačná situace nastává, pokud máme v předsíni místa trochu více. V takovém případě není od věci ji využít například k uskladnění sezónního oblečení nebo zřídka používané sportovní výbavy. Předsíňové stěny a sestavy mohou s klidem zabrat jednu celou část předsíně, aniž by působily příliš násilným nebo masivním dojmem.

Při výběru barev nejsme omezeni jen na oblíbenou bílou, béžovou nebo smetanovou ale můžete si dovolit i kontrasty mezi světlými a tmavými kusy nábytku, které předsíň ozvláštní a oživí. Neměla by chybět ani lavice pro pohodlné obouvání a oblékání a dostatečně prostorný botník. I tady ale využijete menší věšáčky a zrcadlo, bez kterých se plnohodnotná předsíň zkrátka neobejde.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.