Povrchové úpravy betonové tašky

betonová taška

Betonová taška se řadí mezi nejoblíbenější materiály, které se využívají jako střešní krytina. Když se ostatně podíváme na mnohé střechy jak starších domů, tak i novostaveb, pak zjistíme, že betonové tašky má většina z nich. Pokud jste se rozhodli pro betonovou tašku, pak určitě budete volit její tvar a v neposlední řadě i celkovou povrchovou úpravu tašky. Na tu se budeme soustředit v následujících řádcích.

Betonové tašky bez povrchové úpravy nebrat

Základem nabídky betonové střešní krytiny jsou pochopitelně betonové tašky bez jakékoli povrchové úpravy. Tento typ tašek je sice nejlevnější, nicméně po čase takováto povrchově neupravená taška začne ztrácet svůj lesk a bohužel i barevné provedení. Betonové tašky bez povrchové úpravy jsou také hodně drsné a na jejich povrchu postupem času začnou růst mechy a jiné rostliny, které je svému růstu nepotřebují větší množství zeminy.

Typy nástřiku betonové tašky

Betonová taška je opatřena většinou hloubkovým postřikem, který je nanášen zhruba ve dvou až pěti vrstvách. V tuzemských podmínkách se běžně používá díky nízké ceně styrol akrylát. V Německu je ovšem využíván pouze samotný akrylát, který je mnohem stálejší a mnohem lépe dokáže ochránit povrch betonové tašky. Méně standardní úpravu představují dioxiny, které jsou přimíchávány do směsi upravující povrch betonové tašky taktéž.

Typy povrchových úprav betonové tašky

Povrchová úprava betonových tašek nese různé názvy. Asi největší klasikou je pochopitelně úprava tašek značky Bramac. Tyto nejprodávanější betonové tašky mají úpravu zvanou Protektor, jež je schopna odolat jak větru a dešti, tak i dlouhodobému slunečnímu svitu. Z dalších úprav jmenujme Cilmalife od výrobce z Německa s názvem Nelskalp. Všechny jmenované úpravy jsou schopny dodat tašce potřebné vlastnosti a pomoct její výdrži.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.