mech na střeše

Jak bojovat proti mechu na střeše

Mech je pravděpodobně největším nepřítelem střech. Pokud jdete jen tak po ulici, pak se můžete vsadit, že během několika minut uvidíte střechu, která by byla plně anebo jen částečně pokryta mechem. Je přitom vcelku jasné, že majitelé konkrétní nemovitosti nemají mech na střeše domu jen tak pro okrasu, ale spíše kvůli tomu, že se jej prostě a jednoduše nedokážou efektivně zbavit. Mech určitě nepatří mezi záležitosti, kvůli kterým by se zbořil svět, nicméně jeho odstranění je určitě žádoucí. Jak tedy na mech?

Výběr střešní krytiny jako skvělá prevence

Hodně důležitou úlohu hraje z hlediska samotné existence mechu pochopitelně střešní krytina. Koupě opravdu spolehlivé střešní krytiny je optimální prevenci proti vytvoření mechu. Jestliže chcete hledat jistotu z hlediska výskytu mechu, pak volte nijak povrchově neošetřenou pálenou anebo betonovou tašku. Za několik let máte doma mech nastěhovaný na sto procent. Nejvíce rezistentní je vůči mechu logicky glazovaná pálená taška. Ta je schopna eliminovat výskyt mechu maximálně. Ostatně, jak by také mohl mech na úplně hladké ploše tašky vůbec vyrůst?

Mechanické odstranění mechu je pracné

Mnozí lidé si myslí, že jediná cesta jak na mech je ta mechanická. Jinými slovy, je zapotřebí vylézt na střechu a špachtlí se nažit mech odstranit. Ne vždy to úplně lze. Pokud ale máte doma vysokotlakovou vodní pistoli, pak určitě není špatné využít i její služby. Předtím je ovšem většinou nutné povrch střech oškrábat.

Chemické odstranění mechu

Poměrně hodně se prosazuje především chemické odstranění mechu. To je maximálně jednoduché a minimálně náročné na čas. Střechu stačí pouze opatřit rozprášenou vrstvou konkrétního přípravku. Z nátěrů proti mechu jmenujme například Sanostop. Ten účinkuje i proti plísním. Jinak je vhodný i Mechožrout, který se přímo stříká na mech anebo Mechostop a mnohé jiné přípravky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *