umělý mramor

Umělý mramor jako součást koupelny

Mramor je typickou součástí různých schodišť anebo veřejných prostor, které si mají zachovat určitou grácii a styl. Jedná se samozřejmě o přírodní mramor. Jeho cena je většinou natolik vysoká, že skutečně může být pouze v určitých prostorách, na jejich výbavu je dostatečné množství finančních prostředků. Pokud ovšem budete chtít mít skutečně krásný interiér za rozumné peníze, pak využijete takzvaný umělý, neboli litý mramor. Na první pohled jej od klasického mnohdy nerozeznáte a disponuje vlastnostmi, které ani klasický přírodní mramor nemá. V takové koupelně bude vypadat tento mramor skvěle.

Co je umělý mramor

Umělý mramor představuje směs vápence mletého na mikročástice, sklářských písků a maximálně kvalitní polyesterové pryskyřice. Součástí umělého mramoru jsou i barviva. Směs ložená ze všech níže jmenovaných komponentů je přímo odlévána do předem připravených forem z laminátu. Vznikající tak různé tvary, které mohou přesně padnout do koupelny a do jiných místností v interiéru. Barevně se mohou pochopitelně odlišovat dle přání konkrétního člověka, který chce mít umělý mramor v koupelně.

Typy umělého mramoru

Typologicky je možné umělý mramor rozčlenit do třech různých druhů. Každý má své specifické vlastnosti a vypadá v interiéru poněkud jinak. Podívejme se tedy na všechny tři typy litého mramoru podrobněji.

Onyx

Tento materiál je typický především tím, že se jedná o poloprůhledný mramor s nadčasově řešeným vzhledem. Vybrat si lze jak jednobarevnou, tak i mnohobarevnou podobu. Napodobení přírodního mramoru je v tomto případě jedinečné.

Mramorit

Mramorit je jednobarevný materiál anebo vícebarevný umělý mramor, které umí napodobit přírodní mramor.

Granit

Granit je vynikající v tom, že umí napodobit spíše žulu než mramor. Vzhled granitu je skutečně hezký a své místo si většinou najde spíše v kuchyni.

Kde si najde umělý mramor v koupelně místo

Litý mramor je ideálním materiálem především na výrobu umývadel a umývacích desek. Vypadá perfektně a je také poměrně teplý na rozdíl od mramoru přírodního. Použít jej lze ale i na věšáky ručníků anebo na klasickou či rohovou vanu. Takto řešení vany jsou velmi jednoduché na montáž na rozdíl od klasického obložení okolo van.

 

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *