Výběr kvalitní mísy nejen na exotické ovoce

V každé domácnosti se nachází určitý prostor, kam je skládáno čerstvé ovoce, které si koupíme v supermarketu, anebo si jej přineseme ze zahrady. Mnozí lidé dávají ovoce přímo do ledničky anebo do sklepa. Tato varianta je ovšem poněkud méně tradiční, jelikož ideální je, když se ovoce nachází někde na očích přímo v kuchyni anebo v jídelně. Jaké jsou tedy možnosti uskladnění ovoce v interiéru, aby bylo k dispozici a nekazilo se?

Klasický proutěný koš je minulostí

Nejčastěji se z hlediska uskladnění ovoce prosazoval proutěný koš. V tom ale jak klasické, tak i exotické ovoce nebylo vidět. Tím pádem se na něj hodně zapomínalo. Také nebylo schopno svým vzhledem nijak zpestřit interiér kuchyně anebo jídelny. Proutěný koš také není zrovna dvakrát hygienický, jelikož jeho omyvatelnost je minimální. Proutěné koše je tak zapotřebí často měnit, což logicky stojí i více peněz.

Nerezové misky nevypadají ideálně

Nerezové misky se hodí ideálně do kuchyně na různé přípravy pokrmů, nicméně jako stálá součást kuchyňského stolu příliš parády neudělají. Ovoce v nich není příliš vidět a také nedýchá. Brzy tak dochází k hnilobě a také k plesnivění ovoce, což je samozřejmě nežádoucí. Nerezové misky mnohdy vypadají poměrně lacině a jsou na nich vidět také každé šmouhy. Neustálé leštění těchto misek je maximálně otravné.

Pletená nerezová nádoba jako skvělá volba

Vynikající volbou je pletená nerezová nádoba. Z nerezových vláken je upletena vzdušná nádoba, která ukáže ovoce v jeho přírodní podobě. Výborně v ní vypadá jak klasické ovoce, tak i ovoce tropické. Ideální je dávat ovoce do této nádoby omyté a suché. V opačném případě může dojít k potřísnění nábytku vodou. Tu ale pohodlně setřete. Celková vizáž takovéto nádoby s ovocem je skvělá.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.