Plánujete novou kuchyň – jaké máte možnosti?

Kuchyně je více než jakékoliv jiné pracovní místo ovlivňována vhodným výběrem a skladbou použitého nábytku. Vše by na sebe mělo logicky a jednoduše navazovat, aby byl samotný proces přípravy pokrmů co nejsnazší. Často je ale třeba vyřešit i další problémy od umístění jídelního stolu až po plynulé spojení celého prostoru s obývacím koutem. A odkud nejlépe začít?

Uvědomte si, co od své kuchyně očekáváte

Ideální návod pro plánování kuchyně neexistuje. Žena, vařící každý den pro celou rodinu, bude mít zcela jiné nároky než single žijící student. Na papír si vypište seznam všech spotřebičů, bez kterých se neobejdete. Zvláště v případě jejich vestavných variant jde o velmi důležitý krok, protože do již hotového návrhu jdou často včlenit jen velmi těžko a za cenu mnoha kompromisů.

  • Varné centrum: je vaším snem samostatná trouba nebo dáváte přednost sestavě? Jaké médium budete používat a kolik prostoru vyžadujete v okolí? Jde o srdce kuchyně, tak výběr nepodceňte.
  • Digestoř: filtrová nebo s odvodem přímo do komínu? A máte v kuchyni vše potřebné pro její instalaci a zapojení? Měla by být umístěna v prostoru nebo klasicky na stěně?
  • Lednička: samostatná nebo kombinovaná s mrazákem či dokonce velká americká s výrobníkem na led?
  • Myčka: vestavěná nebo klasická? A je v kuchyni nezbytný přívod vody a vhodné napojení odpadu?

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nebojte se říct si o pomoc

Pokud se rozhodnete při návrhu kuchyně využít služeb odborníků, měli byste tato fakta mít již předem promyšlená. Od návrhářů a designérů pak můžete dostat praktické rady určené na míru vašemu prostoru. Kuchyně ve tvaru L totiž má jiná pravidla než ta do U anebo s ostrůvkem.

Dozvíte se, co je zrovna IN a fotografie již hotových projektů či vypracovaná vizualizace vám napoví, jestli budou navrhovaná řešení vyhovovat právě vám.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.