nadob2

Dřevěné nádobí – jaké má výhody?

Dřevěné nádobí je ideální volbou pro dnešní uspěchanou dobu, v níž řada lidí začíná klást důraz na přirozený kontakt s přírodou a využívání lokálních maximálně dostupných zdrojů. I malé věci nás totiž přibližují k harmonii přírody – zvláště jedná-lise o ty, které pravidelně využíváme.

Ekologie a udržitelnost – to jsou dvě hlavní hesla, která hlásají milovníci přírodních materiálů. Dřevěné nádobí si obvykle jako první oblíbí maminky malých dětí, které díky němu získávají potřebnou jistotu, že:

 • z nádobí se neuvolňují žádné chemické látky
 • nádobí je snadno omyvatelné a bezpečné
 • dřevěné nádobí je odolné proti nárazu
 • pochází z ekologicky obnovitelných zdrojů
 • nabízí adekvátní hodnotu za vynaložené peníze

Moderní značky spojují moderní design a tradiční využití dřeva

Pokud hledáte ideální produkt pro své dítě, který by vám zpříjemnil začátky podávání příkrmů, určitě si oblíbíte ty, které vyrábí dřevěné nádobí z léty prověřeného biobambusu v propracovaném designu vhodném i pro ty nejmenší ručky a ústa. Dětský příbor se tak snadno drží a ergonomicky tvarovaná miska se jen tak nepřevrhne. Dřevěné nádobí v tomto provedení je ideální pro první pokusy vašeho děťátka o samostatnou konzumaci jídla. A nabídka na našem trhu je velmi široká.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pro požitek z jídla

Dřevo je na dotek velmi příjemné, nestudí ani se nerozpálí podle teploty pokrmu a hladké hrany zaručí, že se dítě při nedostatku manuální zručnosti nešťouchne uvnitř pusinky a nezpůsobí si nepříjemné zranění, které by mohlo přechod na pevnou stravu o nějaký ten cenný čas oddálit.

Dřevěné nádobí je ekologické po všech stránkách

Abyste měli absolutní jistotu, hledejte firmy, které důsledně dohlížejí na všechny aspekty výroby dřevěného nádobí. Ctí ruční práci a férově ji odměňují, dávají si záležet na výběru jen těch nejlepších přírodních surovin a minimalizují vznikající odpad, který navíc v rámci možnosti recyklují. Díky nim můžete i vy svou malou troškou přispět ke zlepšení života na naší planetě. Vždyť ke zlepšení světa okolo nás nejsou třeba velká gesta, někdy stačí jen docela málo!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

1 komentář

 1. Novodomsky Odpovědět

  Dobry den.
  shanim hluboke dřevěne korytko na mask a zadelavani tests a Nevin na koho we obratit.
  Prosim o pomoc Nebo zaslani kontaktu.
  Dekuji
  Novodomsky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *