Obývací pokoj

5 tipů pro efektivní vybavení obývacího pokoje

Obývací pokoj musí jednak skvěle vypadat a jednak být také maximálně funkční. Na tyto aspekty je zapotřebí myslet už při jeho zařizování. Ne vždy je jednoduché zkombinovat veškeré komponenty tak, aby dokonale ladily. Při současném trendu minimalismu je situace o to složitější. Přesto se najdou takové součásti výbavy obývacího pokoje, bez nichž se zkrátka a jednoduše neobejdete! Jaké? To vám prozradíme prostřednictvím následujících 5 tipů.

1. Kvalitní sedací souprava jako základ

Srdcem jakéhokoli obývacího pokoje je bezesporu sedací souprava. Vždyť na čem jiném byste si hověli při sledování televize? Kde byste jinde usadili návštěvu? Pokud doma aktuálně máte sedačku starou nebo uvažujete o kompletním vybavení domácnosti, pak je na čase pořídit kvalitní novou sedačku. Sehnat ji lze ve třech různých variacích. Na trhu jsou tradičně sedačky rohové ve tvaru L, prostorové a modely ve tvaru U. Prvně jmenované dokonale šetří prostor a další se hodí spíše do větších interiérů. Vybírat si dnes lze z rozkládacích modelů, případně ze sedaček majících dostatek úložného prostoru. Dbejte také na kvalitní potah z kůže, semiše či klasické látky.

2. Skříňka pod televizi už není nutností

Druhá rada tkví paradoxně spíše v úspornosti. Na velkou skříňku pod televizi už dnes můžete zapomenout. Vždyť moderní chytré televizory už nepotřebují prakticky žádné periferie. Naopak, jsou připojené k internetu a nahrávání pořadů, přehrávání filmů a další funkce zvládnou bez čehokoli dalšího. Do skříňky pod televizi by ani kromě zbytečností nebylo co dávat.

3. Stylový konferenční stolek

Kam si budete odkládat dobroty při sledování televize? Přece na konferenční stolek. Právě ten je ideálním funkčním doplňkem, který nemůže v obývacím pokoji chybět. Rozhodně není od věci vybírat velmi pečlivě. Naším tipem je elegantní skleněný konferenční stolek s nohami z kovu. K dispozici jsou ale i masivní či plastové a jiné variace. Sconto slevy jsou aktuálně vysoké a vybrat třeba právě konferenční stolek není problém.

4. Nejmodernější televize přiměřených rozměrů

Bez televize se v obývacím pokoji neobejdete. Dnešní modely se vyznačují jednak naprosto skvělým obrazem a jednak také neskutečnou porcí funkcí. Zahrát si na televizi lze i mnohé hry a brouzdání na internetu je tady také maximálně pohodlné. U televize je pouze důležitá volna úhlopříčky. Čím je větší, tím pochopitelně lépe. V minimalistických pokojích ale extra velkou televizi nepotřebujete.

5. Elegantní doplňky

Pokud se podíváte na Jena nábytek kupóny, zjistíte, že mnohé z nich se vztahují třeba na bytové doplňky. I ty v obývacím pokoji musí mít své místo. Tradičně se volí obrazy, fototapety nebo nejrůznější vazby.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *