Nevšední způsoby využití tablet do myčky v domácnosti

Také si myslíte, že tablety do myčky se k ničemu jinému nehodí? Pak vás nejspíš překvapí, že je doma mají i lidé, kteří doma tento spotřebič nikdy neměli a ani jeho nákup v nejbližší době neplánují.

Je to proto, že jde o tak účinný prostředek, že se v domácnosti rozhodně neztratí. Umí totiž mnohem víc, než jen vyčistit špinavé nádobí a protáhnout vaší myčce trubky.

Zapralo se vám prádlo? Tableta to vyřeší

Tahle nepříjemnost se v domácnosti stává celkem pravidelně. Stačí přihodit do bílého prádla třeba černou ponožku a o průšvih je postaráno. Pokud však vše odhalíte včas, máte ještě slušnou šanci na nápravu. Jednoduše bílé prádlo vložte do bubnu pračky znovu, tentokrát ovšem navíc přidejte i jednu tabletu do myčky.

Ta dokáže skvěle vychytat barvu z textilií, ve kterých být nemá. Jen poté nezapomeňte prádlo ještě jednou vymáchat, abyste dokonale odstranili všechny její zbytky. Vaší pokožce by totiž určitě neprospěly.

Použijte tabletu na vyčištění toalety

Je to opravdu jednoduché. Stačí ji vhodit do WC a nechat několik hodin působit. Následně spláchněte a vše dočistěte záchodovou štětkou. Nečistoty nebudou mít šanci.

Foto: Pixabay

Vyčistěte si troubu snadno a rychle

Stačí, pokud do jejích útrob vložíte pekáč s horkou vodu, do které jste předtím vložili tabletu do myčky. Zapněte troubu na deset minut. Všechny nečistoty nádherně pustí a vám už stačí je jen a pouze vyčistit.

Zbavte se připečenin na nádobí

I tenhle trik je velmi účinný. Do pekáčů nebo pánví s připáleninami nalijte horkou vodu a přidejte tabletu. Nechte přes noc odpočinou a ráno umyjte, bude vám stačit obyčejná houbička na nádobí, na drátěnku můžete zapomenout.

Dejte svým příborům zase lesk

Pokud tento typ nádobí myjeme v myčce, zůstávají na něm kapky a s skvrny. A to rozhodně není žádoucí. Namočte proto příbory přes noc do horké vody s tabletou do myčky. Ráno je vyleštíte bez námahy.

Rozlučte se s mastnými dlaždičkami v kuchyni

Pokud rádi smažíte, pak nejspíš nepatří čištění sporáku nebo kachlíků za ním k vaší oblíbené činnosti. Ale pokud k jejich omytí použijete roztok z horké vody a tablety do myčky, pustí veškerá mastnota prakticky okamžitě.

Zbavte se zápachu v odpadkovém koši

Stačí, když do něj nalijete vodu, v níž jste předtím rozpustili právě tabletu do myčky. Nechte vše přes noc odpočinou a ráno koš jednoduše vymyjte houbičkou. Žádný zápach ani špína už vám život zaručeně komplikovat nebudou.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/tableta-do-mycky-umi-vycistit-troubu-i-vybelit-zachod-51632, https://prima-receptar.cz/obycejna-tableta-do-mycky-6-dalsich-pouziti/

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.