Nákup svářečky: V potaz je třeba brát hned několik aspektů

Svářečka

Každá domácí dílna si zaslouží pořádné vybavení. Chybět by v něm určitě neměla také svářečka a příslušenství k ní. Vybrat si ten správný model nemusí být vůbec jednoduché. My se proto v následujících řádcích podíváme na nejznámější aspekty, jež je zapotřebí brát v potaz. Samozřejmě nezapomeneme zmínit ani důležité příslušenství ke svářečkám. Jeho pořízení je pochopitelně také nezbytné.

Velikost modelu a možnost přenosu či převozu

Se samotnou velikostí svářečky bezesporu souvisí také možnost mobility zařízení. Nejprve byste měli mít jasno v tom, zdali svářečka bude na jednom jediném místě, nebo ji bude zapotřebí často přesunout jinam. Jestliže svařujete ve větším a potřebujete kvalitní model se spoustou funkcí, vsaďte na nepřenosný výkonný model, který to zvládne. V opačném případě vám stačí malé přenosné zařízení.

Svářecí proud

Svět svářeček je takřka bezbřehý, nicméně poměrně dobrým ukazatelem výběru té správné je určitě svářecí proud. Jak jej vypočítáte? Vcelku jednoduše. Vycházet budete z průměru svařovací elektrody. Ten vynásobíte čtyřiceti. Vyjde vám proud, který bude vaše svářečka potřebovat při zatěžovateli 60 %. Jestliže použijete klasickou elektrodu s průměrem 2,5 mm, jde o proud 100 A.

Materiál, průměr a tloušťka

Další velmi důležité aspekty. Ocel běžných rozměrů a tloušťky bez problémů svaříte s variacemi MMA, TIG nebo MIG-MAG. U oceli s problematickou tloušťkou již budete potřebovat funkce typu:

  • Spray ArcPoP,
  • Slope Down,
  • Level,
  • PULSE
  • a jiné.

Pokud budete svařovat více různých materiálů, vyplatí se modely s funkcemi SYNERGY nebo PoP či Slope Down. A hliník či slitina? Bez funkcí Duty Cycle nebo Balance a jiných se neobejdete. Hodit se určitě mohou také wolframové elektrody.

Velmi důležitou roli hraje také příslušenství. Nezapomínejte na kvalitní oblečení a především nákup svařovací kukly. Bez té tuto práci vykonávat nelze.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.