bramb1

Netradiční využití brambor v domácnosti

Nejsou jen chutnou přílohou nebo zajímavým kosmetickým prostředkem. Pomohou vám třeba i s matnými příbory, mytím oken nebo zrezivělými předměty. Ano, všechny tyto vlastnosti brambory opravdu mají.

Poslouží jako účinný odstraňovač rzi

Zrezivěla vám stará pečící forma po babičce? Vytáhli jste ze sklepa kolo a sami vidíte, že už to tak nějak není ono? Odstraňte vzniklou rez za pomoci brambory. Jednoduše třete problematické místo plátkem syrové brambory tak dlouho, až rez pustí. Pro zesílení abrazivního účinku lze použít i pár zrnek běžné kuchyňské sody. Na závěr dočistěte suchým hadříkem.

Brambory na mytí oken

Stále se vám nedaří vyleštit velké okenní tabulky a nechcete používat zrádnou chemii? Vezměte si k ruce velkou bramboru rozkrojenou napůl a celé sklo jí potřete. Poté vyleštěte hadříkem z mikrovlákna a máte hotovo. Okna se budou lesknout jako nová.

Pomocník při slavnostních příležitostech

Potřebujete rychle vyčistit zašlé příbory, ale nemáte po ruce žádný vhodný prostředek? Opět poslouží brambory. Potřete je, vyleštěte a máte hotovo. Hosté budou chtít tajný recept na váš fígl a je jen na vás, zda jim ho prozradíte 🙂

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Studené a teplé obklady raz dva

Brambory velmi dobře a především dlouho drží získanou teplotu. Potřebujete teplý polštářek do kapsy, který by ruce zahřál v mrazech: Zahřejte plátek brambory, třeba v mikrovlnce, obalte ho alobalem a používejte. Mražené plátky brambor obalené v textilii, zase poslouží jako skvělý studený obklad třeba na otoky nebo pohmožděná místa.

Brambory pomohou i s odstraňováním skvrn

Máte na svých oblíbených šatech zelenou skvrnu od trávy, na kterou opravdu nic nepomáhá? Potřete ji bramborou, nechte hodinu působit a pak vyperte běžným způsobem. Je velká šance, že přece jenom pustí. A ruce, zbarvené třeba od červené řepy nebo jiných přírodních barviv, se budou díky bramborám také mýt o mnoho snadněji. Jen si je poté nezapomeňte promazat krémem, brambora totiž lehce vysušuje.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *