O pohodě v obývacím pokoji často rozhodují nenápadné drobnosti

Někdy se v místnosti necítíme dobře a často ani netušíme proč. Pojďme se teď na celou problematiku podívat z pohledu tradičního čínského umění feng-shui. Možná i vy objevíte něco, co můžete ve svém běžném životě využít. Psychika je totiž leckdy pěkná potvora.

Kam s fotografiemi zesnulých členů rodiny?

Leckdy je obývací pokoj takovou malou výstavní galerií. Rádi si připomínáme ty, kteří tu už nejsou. Ale rozhodně by nemělo jít o to první, na co náš zrak padne při vstupu do místnosti. Nenápadný osten smutku se totiž podepíše na celkovém prvním dojmu a není divu, že se potom v místnosti cítíte tak trochu sklesle a neurčitě nepohodlně.

A přímo naproti vchodu nepatří ani zrcadlo. To prý odráží pozitivní energii pryč z místnosti. A to je opravdu škoda.

Barvy a světlo

Další dva důležité aspekty. Ne vždy disponujeme velkým oknem, obráceným na jih nebo východ. O to víc je třeba nebránit pronikajícímu světlu žádnými prostředky. Záclony? Velké květiny? Parapet pokrytý dekoracemi? Zbavte se jich, pokud kvůli nim skoro nevidíte slunce.

Stejně důležité jsou i barvy. Obývacími pokoji by měly dominovat zejména tyto:

  • krémová
  • hnědá
  • bílá
  • žlutá
  • oranžová

Podle feng-shui podporují harmonii, proudění energie a komunikaci a společně pak dávají vzniknout přívětivé přátelské atmosféře. A to je v prostoru, jež slouží pro setkání přátel a příbuzných. Rozhodně třeba.

Pozor na květiny, některé mohou uškodit

Všeobecně platí, že pozitivní energii přivádí do prostoru zejména rostliny s kulatými listy. Jejich opakem jsou pak kaktusy a palmy. Chcete-li opravdu přátelskou květinu, pak to bude azalka, která dokáže vyvážit i přítomnost výše zmíněných. Pozor ovšem na květiny sušené, ty do prostoru naopak vyzařují negativní energii. Ze stejného důvodu nepatří ani do ložnice nebo do vstupní místnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *