Nejčastější chyby při zateplení mohou být devastující

Zateplení

O faktu, že jsou Češi národem domácích kutilů, není třeba vůbec diskutovat. Naopak, situace je jasná. Většina z nás chce ušetřit, a tak se i do složitějších úkonů pouštíme po hlavě a s velkým nadšením. Nakonec ale může být výsledek takový, že příliš spokojený není nikdo. Typickým příkladem je i zateplování objektu. Pokud se při něm dopustíte některých fatálních chyb, celá práce bohužel vyjde vniveč a vy ztratíte nejen čas, ale nakonec i spousty peněz. Právě proto se na některé základní chyby při zateplování domu podíváme podrobněji v tomto článku.

Nesprávné posouzení stavby

V první řadě se nezkušení řemeslníci a domácí kutilové dopouštějí velké chyby v tom, že špatně posoudí konkrétní stavbu. Jedná se především o aktuální vlhkost zdiva. Chybné zateplení ji může klidně i několikanásobně zvýšit. Stejně tak může být velkým problémem také nerovnost podkladu či nesoudržnost zdiva.

PolystyrenPolystyren: Zdroj obrázku Pixabay.com

Špatně osazená okna

Máte okna osazená rovnoběžně s vnějším zdivem? Pokud ne, je to velký problém. Ten může nastat i tehdy, když okna nebudou mít dostatečně obnažený rám. Právě on totiž umožní optimální zateplení ostění. Dobrý pozor by se mělo dát i na ideální oplechování. I kvůli němu nemusí být zateplení řešené tak, jak by mělo.

Rekonstrukce bytuZateplení stropu: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Vyberte správné hmoždinky

Pro zateplování určitých částí objektu je nezbytné zvolit správné hmoždinky. Klasické by mohly vést k tomu, že dojde k vysokým tepelným ztrátám. Stejně tak k němu může vést i špatná montáž hmoždinek. Zapomenout nelze ani na vyplnění spár mezi izolačními deskami. O to se postará správná pěna. A natažení samotné omítky? Bez zkušeností to jde hodně složitě a můžete se dopustit spousty omylů. I estetický dojem může být ve finále spíše odstrašující než lákavý. To si rozhodně žádný majitel objektu nepřeje.

Zateplení objektu: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.