ozdoby

Moderní vánoční ozdoby? Vyzkoušejte ty z filcu

Hledáte způsob, jak si doma navodit tu správnou vánoční atmosféru? Máme tip na levnou a přitom efektní dekoraci, kterou navíc jen tak někdo nemá. A abychom nezapomněli, vypadá opravdu luxusně.

Na ozdoby z filcu toho moc nepotřebujete. Vlastně jen polystyrenový základ (nejlépe kouličku), několik barevných filců, punčochu a gumičky. Na další dozdobení se pak bude hodit tavná pistole a nějaké korálky apod.

Jak vyrobit filcové vánoční ozdoby

Vezměte si polystyrenové kuličky a obalte je vrstvou filcu. Možností je více. Pokud máte filcu hodně a chcete je mít pěkně naducané, obalte nejdříve polystyrenové koule jednou vrstvou a teprve poté přidejte další, slabší vrstvy v různých barvách. Nebo vedle sebe položte více filcových vrstev v různých barvách, lehce je překryjte a obalte polystyren jimi.

Zdroj obrázku: Pixabay.com 

Velmi dobře k sobě přilne, takže není nutné ho jakkoli lepit nebo např. přichycovat gumičkou. A jak dodat filcovým kouličkám uhlazený vzhled a jemnost, vyperte je v pračce. Samozřejmě ne jenom tak. Po jedné je vložte do punčochy, tu dobře utáhněte a ještě zajistěte gumičkou. Pokračujte, dokud se vám totéž nepovede se všemi kuličkami. Vzniklou „housenku“ potom vyperte na jemný program – 40 °C by mělo stačit. Nechte uschnout.

Filcové dekorace na závěr dozdobte

Můžete jen nechat jenom tak a pouze je opatřit háčkem. Na Vánoce se však spíš hodí zdobnější kousky, takže se nebojte sáhnout do zásoby perliček, korálků, krajek, drobných vánočních řetězů apod., které budou na filcu snadno držet díky lepidlu z tavné pistole. Lze použít rovněž to vteřinové, ovšem dejte si pozor na prsty. Vzniklé ozdoby budou vypadat opravdu efektně.

Náš tip: Kouličky lze vyprat i ručně a to v teplé vodě. Místo polystyrenového základu pak lze použít např. vnitřky z kinder vajíček, jejichž poloviny však k sobě musíte slepit odolnou páskou.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com 

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *